O gospodarce w Katowicach

Tagi:

Dyskusje, debaty i spotkania przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu odbędą się w dniach 16–18 maja w Katowicach. Zaproszeni goście spotkają się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. LOTOS jest partnerem tej międzynarodowej konferencji.

W drugim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG), czyli 17 maja, Grupa LOTOS S.A. i Central European Energy Partners (CEEP) zorganizują panel dyskusyjny pt. „Europa Centralna – od regionalnej integracji sektora energii do Europejskiej Wspólnoty Energii”.

W panelu udział wezmą m.in. prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Günter Verheugen, komisarz UE ds. przedsiębiorstw i przemysłu w latach 2004-2010, komisarz UE ds. Rozszerzenia w latach 1999-2004, Mikołaj Budzanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A.

W panelach dyskusyjnych poruszających kwestie związane głównie z polityką energetyczną UE oraz wpływem gospodarki na środowisko, wezmą udział przedstawiciele największych firm z europejskiego sektora energetycznego, finansowego i chemicznego. Podczas kongresu do dyskusji niejednokrotnie zasiądą przy jednym stole również przedstawiciele CEEP – think tanku, w skład którego wchodzą firmy z sektora energii, a także uczelnie i placówki naukowe oraz instytucje publiczne z Europy Centralnej.

Spotkanie w Katowicach otworzy prof. Jerzy Buzek, a już w pierwszym dniu kongresu przewidziano wystąpienia premierów: Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Chorwacji, a także prezydenta Lecha Wałęsy.

Na EKG 2011 przyjadą także najwyżsi rangą urzędnicy państwowi. Swój udział w imprezie zapowiedziało już pięciu ministrów: Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki; Aleksander Grad, minister skarbu państwa; Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego; Andrzej Kraszewski, minister środowiska; Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz blisko 20 sekretarzy i podsekretarzy stanu.

Jednak na kongresie spotkamy najważniejszych polityków nie tylko z Polski. Komisję Europejską będą reprezentować: Antonio Tajani, jej wiceprzewodniczący oraz komisarz UE ds. przemysłu i przedsiębiorczości, a także Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu