MobileToScreen – nowa usługa w portfolio agencji mobilnej Yellow Hat

Yellow Hat, agencja mobilnego marketingu i reklamy wprowadziła do swego portfolio usługę MobileToScreen, która umożliwia przekształcenie telefonu komórkowego w urządzenie sterujące zdalnie obrazem wyświetlanym na cyfrowych nośnikach reklamowych lub obrazach wyświetlanych w przestrzeni zewnętrznej, np. na ścianach budynków.

MobileToScreen sprawia, że każdy telefon komórkowy może połączyć się z obrazem, np. reklamą lub grą reklamową wyświetlaną na ekranie zewnętrznym lub na ścianie, by w czasie rzeczywistym sterować elementami obrazu. Wystarczy do tego zwykła klawiatura telefonu komórkowego, bez potrzeby instalowania żadnych dodatkowych aplikacji.

Oznacza to, że MobileToScreen jest dostępna dla 100% populacji telefonów komórkowych w kraju, a ponieważ do jej działania wystarczy jedynie zasięg GSM, obrazem można sterować z dowolnie dużej odległości. Traktując klawiaturę jak joystick, użytkownik może prowadzić wybrany element ekranu w dowolnym kierunku.

W ten sposób konsument może wejść w interakcję z przekazem reklamowym w mediach Out-Of-Home na niedostępnym dotychczas poziomie. Doskonałym pomysłem na wykorzystanie MobileToScreen jest np. zrealizowanie gry wieloosobowej bezpośrednio na ulicy i zaangażowanie w zabawę znajdujących się w pobliżu przechodniów jako graczy bądź jako obserwatorów poczynań innych. Usługa umożliwia także wyświetlanie na ekranie SMSów lub MMSów wysyłanych przez użytkowników.

Innym sposobem wykorzystania MobileToScreen jest interaktywne przeglądanie wyświetlanych na ekranie produktów. Za pomocą klawiatury telefonu można w ten sposób wybrać ulubioną wersję kolorystyczną produktu, przebrać modelkę w inną kolekcję itp. Na zakończenie komunikacji system może przesłać mobilny kupon do zrealizowania w sieci punktów sprzedaży reklamodawcy.

„Dzięki temu rozwiązaniu outdoor i ambient media zyskują narzędzie do zaangażowania konsumenta w interakcję z marką: wykorzystując naturalne cechy i możliwości telefonu komórkowego otrzymują nie tylko swego rodzaju „kanał zwrotny” w komunikacji, ale potrafią wciągnąć użytkownika w pasjonującą zabawę w otoczeniu marki.” – powiedział Sławek Szymański CEO Yellow Hat

Usługa dostarczana jest w oparciu o nowoczesną platformę teleinformatyczną firmy Materna Communications, specjalizującej się w rozwiązaniach informatycznych dla sektora telekomunikacyjnego i mediów.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu