Meritum Bank rozpoczął kampanię: Przejdź do Meritum! Zrób to dla pieniędzy!

Od początku maja Meritum Bank prowadzi kampanię reklamową z udziałem Macieja Maleńczuka. W radiu, Internecie i na bilboardach pojawiły się reklamy z pytaniem: „Skąd Maleńczuk ma pieniądze? Sprawdź na www.ZrobToDlaPieniedzy.pl”.

Przez pierwsze 2 tygodnie Bank nie ujawniał swojej nazwy, ale zachęcał słuchaczy radiowych, przechodniów i internautów do wzięcia udziału w zabawie internetowej i wygrania 15 tysięcy zł. W dniu 16 maja Meritum Bank przechodzi do drugiego etapu kampanii, w którym zdradza odpowiedź na postawione wcześniej pytanie: „Z kont Maleńczuk ma pieniądze!”. Tym samym kampania Kont Zarabiających Meritum Banku została zainaugurowana.

Meritum Bank zdecydował się na kreatywne działania marketingowe, oparte w pierwszym etapie na kampanii teaserowej z udziałem Macieja Maleńczuka. Popularny wokalista i muzyk będzie brał udział również w kolejnych odsłonach kampanii Meritum Banku.

„Zdecydowaliśmy się na nietypowe rozwiązanie, ponieważ jesteśmy nowoczesnym Bankiem, który stawia na kreatywne rozwiązania. Chcieliśmy także zainspirować naszych klientów do refleksji co robią dla pomnażania swoich pieniędzy i co jest dla nich najważniejsze w kontakcie z bankiem” – mówi Joanna Krzyżanowska, wiceprezes Meritum Banku.

W pierwszym etapie kampanii w największych miastach w Polsce pojawiły się billboardy z wizerunkiem Macieja Maleńczuka, reklamy internetowe oraz spoty radiowe, intrygujące hasłem: „Skąd Maleńczuk ma pieniądze? Sprawdź na www.ZrobToDlaPieniedzy.pl”. Na wskazanej stronie internetowej zaciekawieni słuchacze radiowi, przechodnie i internauci dowiadywali się, że trwa konkurs internetowy, w którym można wygrać nawet 15 tysięcy złotych. Należy zgłosić do konkursu ciekawy filmik, zdjęcie lub pomysł i tym samym zachęcić internautów, aby oddawali swoje głosy, klikając na ikonkę wybranej pracy na stronie konkursu. Warto wziąć udział w konkursie nie tylko z powodu atrakcyjnych nagród, ale również po to, aby pomóc w akcji charytatywnej. Meritum Bank zobowiązał się, że ufunduje 120 indeksów dla dzieci, jeśli do konkursu zgłoszonych zostanie łącznie 1000 filmów i zdjęć. Indeks oznacza semestr zajęć dla dziecka w ramach programu Akademia Przyszłości, prowadzonego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Konkurs na stronie www.ZrobToDlaPieniedzy.pl trwa do 31 maja.

Co ma wspólnego hasło „Zrób to dla pieniędzy” z Meritum Bankiem? „Uważamy, że słowo „meritum” w nazwie naszego Banku zobowiązuje do mówienia o konkretach oraz do wskazywania najważniejszych potrzeb klienta bankowego” – wyjaśnia Joanna Krzyżanowska – „Kontaktując się z bankiem, klient w pierwszej kolejności myśli o zaspokojeniu potrzeb finansowych. Klient albo posiada nadwyżki finansowe i chce jak najlepiej swoje pieniądze zainwestować, albo potrzebuje pożyczyć pieniądze na realizację swoich planów i marzeń. W tym sensie, klient kontaktując się z bankiem, robi to dla pieniędzy. Jako Meritum Bank, mówimy o tym wprost. I świadomi tego faktu, dokładamy wszelkich starań, aby klient odniósł jak najwyższe korzyści finansowe, korzystając z usług Meritum Banku. Dlatego mówimy śmiało: Kliencie, przejdź do Meritum. Zrób to dla pieniędzy”.

Maciej Maleńczuk jest twarzą kampanii Meritum, gdyż doskonale pasował do koncepcji kreatywnej. „Pan Maleńczuk to profesjonalista w swoim zawodzie, dobra marka muzyczna i na udziale takiej osoby w kampanii Banku nam zależało. Do przekazu reklamowego wnosi autentyzm, bo jest znany ze swojej bezkompromisowości. W naszej kampanii Pan Maciej Maleńczuk jest sobą. Nie chcieliśmy „przebierać” artysty za kogoś kim nie jest. Bank, aby być wiarygodny, powinien być autentyczny, również w przekazach reklamowych” – mówi Bartłomiej Babicz, dyrektor departamentu marketingu Meritum Banku.

Meritum Bank nie zdradza szczegółów dalszego przebiegu kampanii. W tym tygodniu Maciej Maleńczuk pojawi się w nowej odsłonie kampanii z hasłem „Z kont Maleńczuk ma pieniądze”, co jest grą słów i odpowiedzią na pytanie z pierwszego tygodnia kampanii – „Skąd Maleńczuk ma pieniądze?”. Jak łatwo się domyślić, na pierwszy plan w działaniach reklamowych wysuną się rachunki dla klientów indywidualnych: Konto Zarabiające i Silnie Zarabiające.

„Wyniki rankingów oceniających ofertę banków pozycjonują nasze produkty na czołowych miejscach, zarówno pod względem wysokości oprocentowania jak i niskich kosztów ich obsługi. Na kontach w Meritum Banku można zarobić na trzy sposoby. Po pierwsze, klient zarabia dzięki wysokiemu oprocentowaniu, które dla Konta Silnie Zarabiającego z dzienną kapitalizacją wynosi aż 4,3%. Po drugie, klient nie płaci za konto i wypłaty z bankomatów w Polsce. Po trzecie, klient otrzymuje 4% zwrotu wydatków na paliwo na wszystkich stacjach paliw (czyli nawet do 360 zł rocznie) – wystarczy, że będzie płacić kartą do konta. Zwrot za paliwo zapewniamy klientom, którzy korzystają aktywnie z konta w naszym Banku, to znaczy zapewniają miesięczny wpływ na konto w wysokości 1500 zł. Tak więc naprawdę warto przejść do Meritum, właśnie z powodów finansowych.” – podkreśla Bartłomiej Babicz.

Kreację kampanii przygotowała agencja Arip Next, a media planuje dom mediowy Media Group.

Więcej informacji o ofercie Meritum Banku jest dostępnych na stronie www.meritumbank.pl, a na temat konkursu internetowego – na www.ZrobToDlaPieniedzy.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu