Indyjski bilard w Blue City

Po raz kolejny w CH Blue City pojawi się carrom – gra zwana potocznie indyjskim bilardem. W sobotę 21 maja 2011 r. od godz. 10.00 na poziomie -1 w okolicy sklepu z grami planszowymi Graal będzie można spróbować swoich sił podczas Warszawskiego Otwartego Turnieju Carrom. Każdy chętny będzie mógł spróbować zagrać w carrom pod okiem doświadczonych graczy.

Carrom [czyt. karom] to gra o kilkusetletniej tradycji wywodząca się z Indii. Stopniowo zdobywa coraz więcej graczy także w Europie, a ostatnio również w Polsce. To połączenie pool-bilardu, snookera i kapsli. Carrom to gra zręcznościowo-strategiczna wymagającą cierpliwości, staranności oraz logicznego myślenia i wspaniały sposób spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi czy rodziną.

W carrom gra się w 2 lub 4 osoby. Do gry potrzebna jest specjalna kwadratowa drewniana plansza o wymiarach około metr na metr, z bandami z bardzo twardego drewna oraz czterema łuzami w rogach. Gracze mają za zadanie pstrykając tzw. strikerem (większym akrylowym krążkiem) wbijać mniejsze drewniane krążki do łuz. Na planszy znajduje się 9 krążków białych, 9 czarnych i 1 czerwony, tzw. królowa. W uproszczeniu partię wygrywa ten gracz, który wbije krążki swojego koloru, jako pierwszy. Zgodnie z Międzynarodowymi Zasadami Carrom mecz toczy się do momentu zdobycia przez jednego z graczy 25 punktów lub rozegrania 8 partii.

Warszawski Otwarty Turniej Carrom organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Carrom, które zajmuje się popularyzacją tej gry wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Więcej szczegółów dotyczących gry oraz turnieju znajduje się na stronie internetowej www.carrom.com.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu