Google I/O: Najlepszy na świecie polski syntezator mowy IVONA już na Androidzie

IVONA Software zaprezentowała wielokrotnie nagradzany syntezator mowy IVONA w wersji dla platformy Google Android. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą już pobierać głosy IVONA ze sklepu Android Market, a mówiące aplikacje, z których korzystają, będą teraz brzmieć naturalnie i wyraźnie.

Aplikacja IVONA Text-to-Speech HQ i poszczególne głosy IVONA (na początek polski i amerykański angielski) do 15 września 2011 są dostępne za darmo. Można je testować także pod adresem mobile.ivona.com.

„Przez następne 123 dni androidowa społeczność może korzystać z syntezatora mowy IVONA zupełnie za darmo. Każdy, na własnym telefonie lub tablecie, może przekonać się o kolosalnej różnicy w jakości mowy między głosami syntezatora mowy IVONA i innymi (np. tymi standardowo zainstalowanymi na urządzeniach)” – powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVONA Software.

Głosy IVONA można zintegrować ze wszystkimi aplikacjami wspierającymi funkcję mowy, takimi jak Google Translator, Google Navigation, Cool Reader, FBReader, Tourist language Learn&speak, Book speech, Spiel, Moon+ Reader Pro, WikiDroyd i wiele innych.

IVONA Software zachęca wszystkich deweloperów do udziału w programie partnerskim (http://affiliate.ivona.com) i wykorzystania syntezatora mowy IVONA w swoich aplikacjach, a tym samym zwiększenia komfortu i satysfakcji użytkowników.

„Cieszymy się z najnowszych głosów IVONA na Androida” – powiedział Steve Jacobs, dyrektor generalny firmy Apps4Android, jednego z największych na świecie twórców aplikacji dla osób niepełnosprawnych na platformę Android – „Apps4Android kieruje się preferencjami klientów, a wydanie głosów IVONA zdecydowanie podwyższa poprzeczkę jakości syntezy mowy dostępnej na Androidzie” – przyznał Jacobs.

Głosy syntezatora mowy IVONA spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem podczas prezentacji przez Apps4Android w strefie Google Sandbox na konferencji deweloperów Google I/O 2011 w San Francisco w Kaliforni w USA, 10 – 11.05.2011.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu