Cellulit problemem ponad 90% Polek

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez społecznościowy portal NoweKosmetyki.pl, aż 91% Polek przyznaje się, że ma cellulit. Okazuje się również, że coraz częściej problem ten zauważają u siebie już nastolatki, a wiara w skuteczność kosmetyków antycellulitowych jest bardzo ograniczona. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wynikom ankiety na temat tzw. pomarańczowej skórki.

44% ankietowanych Polek stwierdziło, że pierwsze symptomy cellulitu zauważyło u siebie już w wieku 15-20 lat. Kolejne 47% dostrzegło go między 20. a 30. rokiem życia, a tylko 9% – po ukończeniu trzydziestki.

Nic dziwnego, że tak masowy problem spotyka się z odpowiedzią ze strony firm kosmetycznych. Jak wynika z badań portalu NoweKosmetyki.pl, aż 84% Polek stosuje kosmetyki antycellulitowe (30% robi to regularnie, 54% – okazjonalnie), a jedynie 16% podczas zakupów w drogerii omija półkę z tymi produktami. W tym kontekście bardzo ciekawa wydaje się informacja, że jedynie 3% respondentek bezgranicznie wierzy w ich skuteczność, a reszta stosuje je mimo świadomości, że działają one tylko trochę (70%) a wręcz nie przynoszą żadnych widocznych efektów (27%)

Ulubioną przez Polki formą kosmetyku antycellulitowego jest balsam (40%), następnie żel i serum (odpowiednio 21% i 23%) oraz peeling (11%). Najrzadziej wybierane są kremy, wskazywane jedynie przez 5% konsumentek.

Większa zgodność panuje wśród ankietowanych przy okazji odpowiedzi na pytanie o cenę, którą są skłonne zapłacić za kosmetyk antycellulitowy. Tylko 7% Polek decyduje się na produkt droższy niż 100 zł za opakowanie, a 8% wybiera spośród oferty zawierającej się w przedziale 50-100 zł. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się jednak kremy w przystępnych cenach: przedział 20-50 zł wskazuje 53% ankietowanych, a do 20 zł – aż 32%.

Do ulubionych marek kosmetyków antycellulitowych wskazywanych przez panie ankietowane przez portal NoweKosmetyki.pl zaliczają się: Eveline, Lirene, Vichy, Ziaja, Nivea, Bielenda, Tołpa i Garnier. Oprócz nich, internautki wskazywały swoje inne sposoby na walkę z cellulitem. Najpopularniejsze, najciekawsze oraz najbardziej inspirujące to:

  • odpowiednia, zbilansowana dieta
  • aktywność fizyczna (spacery, biegi i basen)
  • regularne masaże szorstką gąbką
  • peeling z kawy i cynamonu
  • naprzemienny gorący i zimy prysznic
  • oczyszczanie organizmu poprzez picie wody niegazowanej
  • masaże
  • seks

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4 marca – 17 kwietnia 2011 roku na grupie 4100 użytkowniczek społecznościowego portalu NoweKosmetyki.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu