Casio Exilim partnerem ekspedycji na Marsa

Marka Casio Exilim została partnerem technologicznym polskiej reprezentacji, która weźmie udział w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge 2011 w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs University Rover Challenge (który rozpoczyna się na początku czerwca) już od wielu lat wzbudza duże zainteresowanie studentów oraz pasjonatów astronomii na całym świecie. Zmagania młodych konstruktorów również bacznie obserwuje NASA. W tym roku o miano zdobywcy Marsa konkurować będą roboty i ich konstruktorzy z całego świata. Polskę będą reprezentowały, zespoły z: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniki Białostockiej, które jako jedyne z Europy zakwalifikowały się do ścisłego finału.

W zawodach startują łaziki marsjańskie, które muszą wykonać skomplikowane zadania podczas symulowanych misji na Czerwonej Planecie. Za scenerię posłuży pustynia Utah wraz z bazą marsjańską. W tym miejscu swój sprawdzian przejdą zespoły, roboty i aparaty Casio Exilim EX-G1.

Trudno wyobrazić sobie bardziej ekstremalne warunki niż te jakie panują na pustyni w Utah, która słynie z warunków klimatycznych, zbliżonych do tych panujących na Marsie – mówi Piotr Wierzbicki z firmy Casio. Dlatego uznaliśmy, że najlepiej sprawdzi się tutaj super wytrzymały Casio Exilim G1 i przyczyni do sukcesu polskiej reprezentacji  – dodaje Wierzbicki.

Drużyny i ich roboty, zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która odbędzie 16 maja o godzinie 13.00 w siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu