Po raz pierwszy w Polsce – Ebook Cafe

W dniach 12-15 maja  br. na terenie II Warszawskich Targów Książki działać będzie pierwsza w Polsce kawiarnia z książkami elektronicznymi Ebook Cafe.

Odwiedzający Ebook Cafe będą mogli nie tylko odpocząć od targowego zgiełku i skosztować aromatycznej kawy lecz również sięgnąć po e-książkę, zajrzeć do Wirtualnej Czytelni Bezkartek.pl.

– W naszej kawiarni będzie można także zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami do czytania wydawnictw elektronicznych takimi jak czytniki oparte o technologię papieru elektronicznego, tablety i smartphony – podkreśla Andrzej Wychowaniec z Bezkartek.pl.

Ebook Cafe będzie miejscem spotkań z autorami ebooków oraz przestrzenią do dyskusji nad nowymi trendami wydawniczymi, zjawiskiem self-publishingu oraz współczesną książką uwolnioną spod dyktatu druku.

– Nie możemy pozostawać obojętni na to, że na świecie i w Polsce dynamicznie rozwija się rynek ebooków – zaznacza Krzysztof Leszczyński z DigitalAll.pl i jednocześnie dodaje. – Nie oznacza to jednak upadku czytelnictwa i rynku wydawniczego. Działania, jakie podejmuje Ebook Cafe czy Bezkartek.pl nie tylko nie likwidują aktualnego rynku książki, ale przyczyniają się do jego rozwoju i wzrostu konsumpcji książek.

Organizatorami bezprecedensowego wydarzenia Ebook Cafe są „Ebook protagonits”, czyli Bezkartek.pl, DigitalAll.pl i Murator – Expo, a partnerami: e-czytnik.pl, Libranova, Pocketbook, Icarus.

źródło/autor: Bezkartek.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu