Ochrona, udostępnianie i zdalna synchronizacja danych dzięki Trend Micro™ SafeSync for Business

Trend Micro Incorporated, globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego, wprowadza na rynek Trend Micro SafeSync for Business. Dzięki najnowszemu rozwiązaniu Trend Micro nawet najmniejsze firmy mogą bezpiecznie zapisywać i zarządzać swoimi cyfrowymi zasobami oraz korzystać z nich z dowolnej lokalizacji i o każdym czasie. Co więcej, możliwość współdzielenia plików między współpracownikami i klientami zwiększa efektywność pracy.

SafeSync for Business wykorzystuje bezpieczną technologię opartą na chmurze, która zapewnia łatwość i bezpieczeństwo korzystania i udostępniania danych. Za sprawą innowacyjnej technologii synchronizacji są one chronione, zapisywane i przechowywane w najnowszej wersji na wielu komputerach i urządzeniach mobilnych. SafeSync przechowuje także dodatkową, aktualną kopię w chmurze, która jest dostępna z każdego urządzenia z dostępem do sieci. Można z niej skorzystać także w razie awarii sprzętowej lub utraty danych. SafeSync eliminuje potrzebę ręcznego przenoszenia plików z jednego komputera PC do drugiego, co jest nie tylko czasochłonne, ale może prowadzić do błędów. Rozwiązanie zapewnia lepszą organizację danych, możliwość szybkiego i łatwego ich udostępniania, a także tworzenia kopii zapasowych.

Jak wynika z niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Trend Micro, 43 procent firm mówi, że ich pracownicy korzystają obecnie z tabletów, aby łączyć się z firmowymi systemami IT.

„Wiemy, że większość właścicieli małych firm posługuje się wieloma urządzeniami i nie ma serwerów do przechowywania i ochrony wrażliwych danych” – mówi Dan Conlon, dyrektor ds. inżynierii i programista w Trend Micro. „Cieszymy się, że możemy zaoferować przystępne cenowo i łatwe w obsłudze rozwiązanie, które nie spowalnia pracy, chroniąc pliki wszędzie tam, gdzie znajdują się użytkownicy: w biurze, w domu bądź w drodze.”

Wraz z SafeSync for Business użytkownicy otrzymują stałe aktualizacje i usprawnienia. Nowe rozwiązanie Trend Micro może zastąpić lub uzupełnić wcześniejsze systemy do tworzenia kopii zapasowych zapewniając nieprzerwaną ochronę przed utratą danych.

Rozwiązanie ułatwia też wewnętrzną i zewnętrzną współpracę dzięki funkcjonalności współdzielonych folderów. Pracownicy mogą w każdej chwili i z dowolnego miejsca udostępnić pliki współpracownikom i klientom. W ten sposób nie tylko wzrasta wydajność, ale wyeliminowana też zostaje potrzeba instalowania kosztownego i skomplikowanego sprzętu w siedzibie firmy. To właśnie ze względu na te komplikacje wiele małych przedsiębiorstw nie decyduje się na zakup serwerów. Z przeprowadzonego przez Trend Micro badania wynika także, że 42 procent firm mających od 3 do 10 komputerów PC w ogóle nie posiada serwera plików.

Funkcje SafeSync for Business:

 • Bezpieczne składowanie danych online i tworzenie kopii zapasowych z synchronizacją
 • Dostęp, edycja i porządkowanie plików o każdej porze, z każdego miejsca
 • Udostępnianie plików na potrzeby zespołowej współpracy – serwer plików jako usługa
 • Brak ograniczeń co do wielkości plików i system uprawnień do folderów
 • Wielu użytkowników na konto – jedna licencja dla firmy
 • Ciągła, automatyczna synchronizacja plików – nie spowalnia pracy komputera
 • Streaming muzyki i wideo do kompatybilnych urządzeń przenośnych
 • Scentralizowane zarządzanie dla administratora
 • Natychmiastowe, bezpieczne udostępnianie odnośników stronom trzecim – obsługa zewnętrznego współdzielenia plików i folderów
 • Odzyskiwanie skasowanych plików z obsługą nieograniczonej liczby wersji
 • Pełna zgodność z systemami Windows i Mac
 • Obsługa urządzeń iPhone/iPad i z systemem Android
 • Obsługa wszystkich urządzeń z dostępem do sieci web
 • Łatwa konfiguracja i użytkowanie
 • Korzystaj z najnowszych danych na wszystkich swoich urządzeniach

„Dzięki Trend Micro SafeSync for Business nasza firma jest bardziej wszechstronna i dynamiczna – możemy udostępniać oraz chronić dane” – mówi Robert Box z RadioWorks. „Mamy teraz szansę usprawnić funkcjonowanie naszej firmy, w pełni wykorzystując technologie komputerowe najnowszej generacji. Mamy przy tym pewność, że nigdy nie doświadczymy tego przygnębiającego uczucia, jakie towarzyszy słowom ‘zgubiłem iPada’.”

Ankieta Trend Micro ujawnia również, że niemal połowa (45 procent) małych firm nie ma formalnej metody sporządzania kopii zapasowych dla swoich urządzeń. Trend Micro SafeSync for Business to rozwiązanie zaprojektowane w taki sposób, aby stale zabezpieczać dane użytkowników poprzez synchronizację wprowadzanych zmian na wszystkich urządzeniach i w chmurze. 

Dodatkowe korzyści dla użytkowników rozwiazania to łatwe odzyskiwanie danych, proste i natychmiastowe udostępnianie, zdalny dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci, bezpieczeństwo i wiele innych. Funkcje te pomagają poprawić wydajność, co jest jednym z najwyższych priorytetów. Wyniki ankiety Trend Micro pokazują bowiem, że zdaniem właścicieli firm udostępnianie danych na zewnętrz jest jednym z najważniejszych elementów poprawiających „wydajność procesów biznesowych”.

SafeSync for Business jest już dostępny w Polsce. Ceny są obliczone na podstawie liczby użytkowników i obejmują 50 GB przestrzeni dyskowej na użytkownika na rok. Ceny maleją proporcjonalnie wraz ze wzrostem liczby użytkowników. Kształtują się one następująco:

 • 3-5 pracowników – 66.00 EURO za użytkownika. 
 • 6-10 pracowników – 64.00 EURO za użytkownika.
 • 11-25 pracowników – 61.00 EURO za użytkownika.
 • 26-50 pracowników – 57.50 EURO za użytkownika.
 • 51-100 pracowników – 53.50 EURO za użytkownika.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu