Firma BCMLogic zwyciężyła w konkursie Windows Azure

Wczoraj uroczystą galą zakończył się konkurs „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, w ramach którego firmy tworzące oprogramowanie miały przygotować aplikacje wykorzystujące potencjał platformy Windows Azure firmy Microsoft. Zwycięzcą konkursu został projekt BCMLogic – „Platforma Zarządzania Ciągłością Działania”, dzięki któremu firmy i instytucje mogą efektywnie zarządzać relacjami na linii Biznes – IT oraz skutecznie zarządzać incydentami IT bez względu na ich rodzaj i skalę. 

Autorzy zwycięskiego projektu otrzymali w pełni opłacony wyjazd na tegoroczną edycję konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference w Los Angeles, nagrodę pieniężną w wysokości 6 tysięcy złotych oraz przywilej reprezentowania Polski w trakcie regionalnych, europejskich finałów programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”.

„Nasze rozwiązanie pozwala na monitorowanie bieżącej działalności firmy, jej infrastruktury IT, zasobów i procesów w czasie rzeczywistym, wizualizować wpływ potencjalnych awarii i problemów na bieżące działanie biznesu. Dzięki BCMLogic działy IT skracają czas reakcji, a podejmowane działania są zgodne z priorytetami biznesu. Narzędzia BCM wspierają całościową komunikację i koordynację działań w procesie przywracania normalnej pracy, co pozwala na minimalizację skutków finansowych, prawnych i reputacyjnych powstałych na skutek problemu” – powiedział Krzysztof Pulkiewicz, Solution Architect w firmie BCMLogic. – „Dzięki wykorzystaniu możliwości Windows Azure jesteśmy w stanie zapewnić wysoką dostępność i skalowalność naszych usług dla klientów, tym samym elementy zabezpieczające ich biznes nie są zależne od elementów zabezpieczanych, jakim jest infrastruktura własna klienta.”

Drugie miejsce w konkursie zajęła firma GPC Sp. z o.o. z projektem nioovo.com, umożliwiającym tworzenie, gromadzenie i dzielenie się elektronicznymi wizytówkami. Na trzecim miejscu uplasowała się firma Cognitum Sp. z o.o., która przygotowała projekt MediaMon, aplikację pozwalającą na ciągłe monitorowanie mediów internetowych dowolnego rodzaju, m.in. w celu optymalizacji działań PR. Firmy te otrzymały nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 5.000 dla drugiego miejsca oraz 4.000 tysięcy złotych dla miejsca trzeciego.

Wszystkie firmy zakwalifikowane do finałowego etapu otrzymają dedykowane wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach programu rozwiązań.

„Wszystkie projekty, jakie do nas nadesłano cechowały się wysokim poziomem opracowania od pomysłu po finalne wykonanie aplikacji” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developers & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Stworzone aplikacje z powodzeniem mogą być wykorzystywane w wielu, bardzo się od siebie różniących branżach, co wskazuje na uniwersalność platformy Windows Azure. Nagrodzone projekty są tego doskonałym przykładem.”

W konkursie wzięło udział 109 partnerów firmy Microsoft, którzy nadesłali projekty 149 aplikacji wykorzystujących możliwości przetwarzania w chmurze. Wszystkie projekty były szczegółowo analizowane przez komisję konkursową, która oceniała m.in. innowacyjność rozwiązania oraz jego potencjał biznesowy.

W drugim etapie konkursu uczestnicy otrzymali m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie techniczne, a także możliwość wzięcia udziału w szkoleniach technicznych w ramach programu Akademia Azure. Do rundy finałowej zakwalifikowano 10 projektów, których prezentacje odbyły się w pierwszej części wczorajszej gali.

Finałowe prezentacje były oceniane przez jury pod przewodnictwem Tadeusza Golonki (Regional Director Microsoft), w którego skład wchodzili także Bożena Lublińska-Kasprzak (prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości), Krzysztof Banaszewski (prezes TKF Investments), Robert Gajda (Microsoft), Dariusz Grzesiński (Microsoft CEE), Tomasz Kopacz (Microsoft) oraz Krzysztof Kowalczyk (partner zarządzający UBIK Business Consulting).

źródło/autor: Microsoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu