Rusza akcja Cała Polska Chodzi Boso

Tworzymy zieloną przestrzeń w miastach – to hasło promujące pierwszą edycję ogólnopolskiej akcji Cała Polska Chodzi Boso, która odbędzie się dniach 3-5 czerwca w wybranych miastach Polski (Wrocław, Katowice, Trójmiasto).

1 Cała Polska Chodzi BosoPrzedsięwzięcie będzie miało charakter otwartej imprezy, gdzie główne wydarzenia rozegrają się na olbrzymich platformach utworzonych z naturalnej trawy.

Cała Polska Chodzi Boso to pierwsza tego typu akcja w Polsce, która mówi o poprawie jakości życia dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy człowiekiem, środowiskiem a przemysłem, nie ograniczając się tylko do kwestii ekologii.

Cała Polska Chodzi Boso jest odpowiedzią na rosnące tempo życia i zmieniający się styl życia. Akcja, skierowana do mieszkańców miast, w pełnym przekroju wiekowym, podejmuje tematykę człowieka w przestrzeni miejskiej i w przystępny sposób mówi o podnoszeniu jakości życia. Nadrzędnym tematem tegorocznej, pierwszej edycji akcji jest tworzenie zielonej przestrzeni. To ważny czynnik nierozerwalnie związany ze współczesnym stylem życia, zdrowym trybem życia i urbanistycznym projektowaniem nowoczesnych metropolii.

Podmiotem akcji Cała Polska Chodzi Boso jest człowiek, a przedmiotem, wyrażana pojęciem „być”, nie „mieć”, jakość życia. Finał akcji odbywa się 5 czerwca w Światowy Dzień Środowiska Naturalnego.

W dniach 3-5 czerwca tworzymy platformę – zielone dywany z naturalnej trawy czyli „Strefy Zielonej energii”– gdzie zaprezentują się organizacje i podmioty, których działania nawiązują do głównych założeń akcji. Akcji będzie towarzyszył program artystyczny i edukacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci i osób starszych.

Sprawdź lokalizacje na www.calapolskachodziboso.pl

Znajdź nas na Facebooku: calapolskachodziboso.pl

Zakres tematyczny akcji Cała Polska Chodzi Boso wraz z wybranymi planowanymi działaniami:

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ CYWILIZACJI /NATURA, CYWILIZACJA, EKOLOGIA/

działania:

 • dyskusje panelowe z udziałem gospodarzy Miast, przedstawicieli uczelni, mediów, architektów oraz firm o kształtowaniu i odpowiedzialności za przestrzeń
 • pikniki naukowe
 • akademia ekologii, budowanie „Śmieciorzeźby”
 • prezentacja żywności ekologicznej
 • eko-moda
 • agromiasto, czyli ogródki w mieście

SPORT I REKREACJA

działania:

 • zajęcia sportowe i gimnastyka /joga, tai chi, poranna gimnastyka, fitness, sztuki walki, taniec, uspakajające ćwiczenia oddechowe, pokazy wybranych dyscyplin
 • wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego

ZDROWIE PSYCHICZNE I FIZYCZNE ORAZ ROZWÓJ OSOBISTY:

działania:

 • spotkania z lekarzami i innymi specjalistami, porady i badania
 • dodatkowo: wsparcie wychowawcze, psychologiczne, life coaching, zarządzanie stresem, warsztaty rozwoju osobistego, m.in. arteterapia, choreoterapia, muzykoterapia, koloroterapia, techniki relaksacyjne, body language

KULTURA, SZTUKA, DESIGN

działania:

 • kino na trawie, pokazy dokumentów, słuchowiska w parku, koncerty unplugged, teatr, miniatury artystyczne, wystawa poświęcona zielonym miastom, wystawy zdjęć konkursowych, eko design, autorskie spotkania z przyjaciółmi akcji dotyczące jakości życia, stylu życia

STYL ŻYCIA, CZAS WOLNY

działania:

 • pokazy mody, wymiana ubrań, gotowanie na trawie, bookcrossing, warsztaty np. bonsai, warsztaty rzemiosła artystycznego, kaligrafia, filcowanie, origami, tworzenie biżuterii, decoupage, papier czerpany, układanie kwiatów, rozmowy na trawie ze znanymi i lubianymi, porady projektantów zieleni, segregacja śmieci, siedziska z pracowni designerskich

PRZEDSZKOLE NA TRAWIE

działania:

 • małe formy artystyczne, teatrzyki kukiełkowe/ przedstawienia, gry i zabawy, słuchowiska, zajęcia plastyczne /malowanie, warsztaty origami, gimnastyka, zajęcia fakultatywne, interakcje z naturą, zajęcia edukacyjne /zdrowie, ekologia/, zielone warsztaty /np. sadzenie roślin/.

Szczegółowy przebieg akcji oraz dokładny program zostanie przekazany do informacji po ostatecznym zatwierdzeniu harmonogramu i będzie dostępny na stronie www.calapolskachodziboso.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu