Rezydencja Kościuszki w Piastowie

W realizowanym obecnie drugim etapie Rezydencji Kościuszki w Piastowie mieszkania sprzedają się najczęściej z poręczenia osób, które mieszkają w oddanym już budynku. Poza atrakcyjnym projektem i cenami, kupujących przyciąga lokalizacja 300 m. od stacji kolejki SKM, dzięki czemu do centrum Warszawy można dostać się w kilkanaście minut.

Osiedle Rezydencja Kościuszki budowane przez BARC Warszawa S.A. położone jest w eksponowanej, centralnej części Piastowa. Kompleks tworzą dwa czteropiętrowe budynki z windami, które otaczają wewnętrzne patio. Projekt zakłada powstanie łącznie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 90 mkw. Pierwszy budynek został ukończony w grudniu 2010 roku. Obecnie trwa budowa drugiego etapu inwestycji. W powstającym budynku mieszkania zostaną oddane do użytkowania na koniec bieżącego roku. Ceny mieszkań w Rezydencji Kościuszki kształtują się w przedziale 5500 – 6500 zł/mkw. Na poziomie -1 znajdzie się garaż z miejscami postojowymi, które można kupić w kwocie 21 644 zł brutto.

Mieszkania w tej inwestycji kupują się zarówno osoby, które są mieszkańcami Piastowa lub jego okolic, jak i takie które mieszkają w Warszawie. Do biura sprzedaży dewelopera trafia podobna ich liczba, ale łączy je jedna wspólna cecha. Informacje o osiedlu czerpią głównie od osób, które odebrały klucze do swoich lokali i zamieszkują w oddanym już budynku. Młodzi ludzie, którzy planują zakup własnego lokum pytają o mieszkania przede wszystkim z poręczenia rodziny, przyjaciół, kolegów.   

Projekt inwestycji wykonany przez pracownię architektoniczną Marcina Jeziorskiego i Zenona Zapaśnika zakłada powstanie na terenie kompleksu, który docelowo zostanie zamknięty, kilku kameralnych miejsc służących wypoczynkowi i zabawie mieszkańców. Imponujące wewnętrzne patio wypełni zieleń oraz elementy małej architektury. Do mieszkań znajdujących się na parterze przynależeć będą piękne duże ogródki o powierzchni nawet do 100 mkw. Poza tym mieszkańcy mają do dyspozycji park znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Zaplecze osiedla stanowić będzie małe centrum handlowe oraz pasaż usługowo-gastronomiczny, które znajdą się  na parterze budynku od strony ulicy Warszawskiej.  

Rezydencja Kościuszki znajduje się w centralnej części sąsiadującego od południowego zachodu z Warszawą Piastowa przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kościuszki. W odległości około 300 metrów od osiedla znajduje się stacja SKM oraz Urząd Miasta Piastowa. Inwestycja to propozycja dla osób, chcących zamieszkać w cichej, zielonej okolicy. Ceniących sobie komfort życia w małej społeczności, ale i możliwość kilkunastominutowego dojazdu do tętniącej życiem stolicy. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnie spędzających wolny czas. Taki właśnie wypoczynek promują działające na terenie Piastowa stowarzyszenia tenisowe i rowerowe oraz kluby sportowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu