Przejdź do treści

Nagrody prosto z bankomatu w nowoczesnej loterii Alpen Gold

Loteria „Uśmiecha Ci się kasa? Sięgnij po czekoladę!” Alpen Gold, marki należącej do Kraft Foods Polska S.A., po raz pierwszy wykorzystuje bankomaty do wypłaty nagród zdobytych w promocjach konsumenckich. Akcja jest prowadzona we współpracy z Bankomat24/Euronet Sp. z o.o., największym operatorem bankomatów w Polsce.

W loterii „Uśmiecha Ci się kasa? Sięgnij po czekoladę!” wystarczy kupić jedną z 7 promocyjnych tabliczek czekolady Alpen Gold, wysłać SMS z kodem znajdującym się wewnątrz opakowania na nr 70005 i czekać na informację o wygranej.

„Proste zasady naszej zabawy sprawią dużo radości wszystkim miłośnikom Alpen Gold. Bardzo się cieszymy, że właśnie firma Kraft Foods i marka Alpen Gold, razem z firmą Euronet może jako pierwsza w Polsce wdrażać nowoczesną i pierwszą taką promocję konsumencką” – podkreśla Przemysław Częstochowski, Senior Brand Manager Alpen Gold. „Liczymy, że udział w loterii bez zbędnych formalności, dzięki czemu uczestnicy zabawy mogą odebrać swoją nagrodę pieniężną w każdej chwili, zwiększy zainteresowanie dla naszej promocji wśród konsumentów” – dodaje Częstochowski.

Przez cały okres trwania loterii, czyli od 1 maja do 30 czerwca 2011, organizatorzy losują codziennie 50 nagród po 100 zł, zaś w losowaniu finałowym na zwycięzcę czeka 100 000 zł. Konsumenci mogą odbierać nagrody codziennie w ponad 2000 bankomatach, na terenie całej Polski, na podstawie przesłanego im SMS-em kodu transakcyjnego, numeru PIN i kwoty wygranej. Do wypłaty nie potrzebna jest karta bankomatowa, a jedynie dane z SMS-a. Wystarczy na ekranie powitalnym wskazać opcję „Wypłata bez karty”, po czym wybrać „Odbiór nagrody Alpen Gold” i wprowadzić dane przesłane w SMS-ie.

„Nie ograniczamy się do tradycyjnego zastosowania naszych urządzeń, a prowadzonymi działaniami chcemy wyznaczać nowe trendy na rynku bankomatów. Dzięki rozszerzaniu zakresu usług oferowanych przez bankomaty możemy finansować instalacje nowych urządzeń oraz ich późniejszą obsługę. W ten sposób nasza sieć będzie się rozwijać, a klienci mogą korzystać z nowych innowacyjnych usług w dogodnych dla siebie lokalizacjach” – mówi Zuzanna Smolarek-Wójcik, Marketing Manager Bankomat24/Euronet Sp. z o.o.

Wielofunkcyjność urządzeń oprócz wypłaty gotówki, bezprowizyjnego doładowania telefonu komórkowego, sprawdzenia stanu konta, czy opłacenia rachunków, umożliwia również odbieranie nagród pieniężnych zdobytych w promocjach konsumenckich.

„Nowatorski system wypłat nagród w loterii Alpen Gold to przełom w loteriach konsumenckich. Taka koncepcja zapewnia wyjątkowo prosty i łatwy odbiór nagród” – mówi Katarzyna Gordian Sales Support&Relationship Dep. Director z Polymus, agencji reklamowej, organizującej loterię dla marki Alpen Gold.

Sprzedaż produktów Alpen Gold objętych promocją trwa już od 1 kwietnia 2011. Szczegóły loterii dostępne są na stronie www.alpengold.pl