Klasyki Pucharu Anglii: Finał Pucharu Anglii 2009

Pojedynek Dawida z Goliatem w finale Pucharu Anglii 2009, mecz, który każdy fan piłki nożnej powinien zobaczyć. Bogata Chelsea dostała się na Wembley pokonując po drodze Ipswich, Coventry i Arsenal. Mniej popularny Everton dotarł do finału pokonując w półfinale w karnych Manchester United.

Everton F.C. jest klubem piłkarskim założonym w 1878 roku w Liverpoolu. Od 1954 roku grają w Premier League, a oprócz tego są jednym z 12 klubów, które założyły angielską ekstraklasę. Everton jest najstarszym pierwszoligowym klubem.

Chelsea F.C. została założona w 1905 roku i przez większość sezonów utrzymywała się na bardzo mocnej pozycji w angielskiej lidze. Jednak najznakomitsze mecze zostały rozegrane po 2000 roku, wtedy to Chelsea zdobyła 3 tytuły Mistrza Anglii i po raz pierwszy dotarła do finału Ligi Mistrzów.

Nie będący faworytem Everton już na początku strzela pierwszą bramkę, dzięki czemu mecz nabiera tempa, a gra staje się ciekawsza. Obie drużyny dają z siebie 100% przez pełne 90 minut. Widzowie oglądający ten majowy finał na Wembley z pewnością życzyliby sobie żeby każdy mecz był równie interesujący, jak ten.

Zapraszamy 12 maja o godzinie 19:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu