Sandoz Polska w konkursie European Business Awards

185 firm z dziewięciu krajów Europy ubiega się o nagrodę w konkursie European Business Awards. Konkurs ma wyłonić najlepsze przedsiębiorstwa w każdym z państw. Polskę reprezentuje 19 firm, jedną z nich jest specjalizująca się w produkcji leków generycznych firma Sandoz Polska Sp. Z o.o.

Wyniki pierwszej rundy konkursu ogłoszono właśnie w Londynie. Uczestniczą w nim przedsiębiorstwa z Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Niemiec, Irlandii, Malty, Hiszpanii i Turcji. Nagrodę European Business Awards przyzna jury składające się z wybitnych ekonomistów, naukowców, przedsiębiorców, polityków i dziennikarzy.

W konkursie mogą wziąć udział multinarodowe, szybko rozwijające się firmy o znaczących osiągnięciach, które uzyskały znakomite wyniki w minionym roku. Najlepsze spośród zgłoszonych do konkursu firm otrzymają nagrodę Ruban d’Honneur, tym samym dołączając do elitarnego grona przedsiębiorstw, które zdobyły uznanie w Europie. Będą mogły posługiwać się przyznanym tytułem, dostaną też szansę promocji w mediach europejskich i rekomendację dla potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych.

Jedyną firmą farmaceutyczną specjalizującą się w produkcji leków, która uczestniczy w konkursie o European Business Awards jest Sandoz Polska.

– Mamy ciekawe rozwiązania i praktyki w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, które są na europejskim poziomie i wpływają pozytywnie na efektywność biznesu. Stwierdziliśmy, że warto podzielić się naszymi doświadczeniami z innymi i opowiedzieć o nich. Dlatego też zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w konkursie European Business Awards – wyjaśnia Katarzyna Sejwa, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi, członek zarządu Sandoz Polska Sp. z o.o. – Będzie to dla nas ciekawe doświadczenie i okazja do porównania naszych praktyk z innymi. Dlatego też bardzo cieszy nas fakt, że nasza polityka i praktyki HR zostały docenione i zostaliśmy zakwalifikowani do kolejnej tury konkursu.

Jury konkursu przeanalizuje wszystkie 185 zgłoszeń. 28 lipca ogłoszona zostanie lista stu najwyżej ocenionych firm. We wrześniu wezmą one udział w ostatniej rundzie konkursowej, podczas której przedstawiciele firm będą musieli przedstawić swoje prezentacje, odpowiedzą też na pytania jurorów. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 22 listopada w Barcelonie, podczas uroczystości wręczenia European Business Awards.

– Jeżeli uda nam się przejść dalej w konkursie, będzie to dla nas potwierdzenie, że to, co robimy jest na dobrym poziomie i uzyskało uznanie w oczach ekspertów. Na pewno będzie to dodatkowy czynnik satysfakcji z naszej pracy, ale także motywacji do podejmowania kolejnych działań. Bez względu jednak na wyniki konkursu będziemy dalej realizować nasze plany i politykę HR, którą wypracowaliśmy – dodaje Katarzyna Sejwa.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.businessawardseurope.com

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu