Program Diners Club wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

31 marca br. odbyło się ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2010. Dobre Praktyki” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jedną z wyróżnionych firm jest Diners Club Polska za program edukacyjny dla kadry menedżerskiej – Talent Club.

Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2010” jest podsumowaniem zaangażowania firm w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz przeglądem inicjatyw. Tegoroczny raport jest już jego dziewiątą edycją i zawiera 117 wyróżnionych przykładów odpowiedzialnych działań nadesłanych przez 108 firm. Zostały one podzielonych na pięć obszarów: społeczeństwo, rynek, środowisko, miejsce pracy oraz zarządzanie i raportowanie. Ponadto, na podstawie 48 najciekawszych praktyk stworzono cztery zbiorcze opisy dotyczące wolontariatu pracowniczego, pomocy powodzianom, ekobiura i profilaktyki zdrowotnej pracowników, które mogą stanowić cenną inspirację dla innych firm. W Raporcie znajdują się również artykuły ekspertów w zakresie CSR, opinie internautów podsumowujące działania z zakresu CSR w 2010 roku, opis najważniejszych badań, wydarzeń oraz przegląd prasy. Jak podają organizatorzy w tym roku napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń do raportu.

Firma Diners Club, która jest wydawcą kart płatniczych, na co dzień współpracuje z kadrą zarządzającą. – Codzienna praca i kontakt z osobami ze szczebla zarządzającego zainspirowały nas do stworzenia programu, który wspierałby menedżerów w Polsce – mówi Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny Diners Club Polska. – Ogólnoświatowe badania mówiące o zapotrzebowaniu na tego typu inicjatywy i brak podobnych programów na polskim rynku utwierdziły nas w przekonaniu o słuszności istnienia programu Talent Club.

Talent Club jest wieloletnim programem skierowanym do menedżerów, który poprzez dostępne na platformie www.talentclub.pl badania i testy zachęca ich do rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy. Wśród narzędzi badawczych dostępne są: badanie Extended DISC, które służy do diagnozy talentów; testy wiedzy m.in. z obszaru kompetencji menedżerskich, finansów, sprzedaży, ankiety badawcze obejmujące m.in. kwalifikacje menedżerskie, karierę oraz sukcesy. Program wspierają merytorycznie zarówno partnerzy biznesowi, jak i akademiccy. Na podstawie zebranych wyników badań co roku opracowywany jest raport „Polski Menedżer – kwalifikacje, zarobki, sukces”.

W 2010 roku po raz pierwszy w ramach programu Talent Club odbyły się Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej. Za pomocą platformy zawodnicy z całej Polski wypełniali testy wiedzy w eliminacjach regionalnych, aby znaleźć się wśród 500 najlepszych menedżerów w kraju i dostać się do ogólnopolskiego Finału. Na początku lutego br. spośród 89 osób, które ostatecznie ukończyły test, wyłoniono trójkę najlepszych. Oprócz mistrzowskiego tytułu zostali oni wyróżnieni nagrodami wpisanymi w tak zwaną ścieżkę kariery (studia na Akademii Leona Koźmińskiego, badanie talentów, audyt kariery, sesje coachingowe).

Przedstawiciele polskiej kadry zarządzającej nie spoczywają na laurach. Wysokie stanowiska, odpowiedzialne funkcje sprawiają, że menedżerowie jeszcze chętniej doskonalą się w swoim fachu. Kursy i szkolenia stale cieszą się dużym zainteresowaniem, ale coraz większą popularność zyskują platformy internetowe, które są darmowe i można z nich korzystać niezależnie od pory dnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu