Gigantyczny komiks w Zamościu

Już 13 maja na zamojskim Rynku rozpocznie się wielkie malowanie! Gigantyczny, 40 metrowy komiks, przedstawiony wielokolorową techniką pokaże historię miasta oczami mieszkańców! Ponieważ to właśnie oni na specjalnie utworzonym Fun Page’u proponują to co się tam znajdzie. Nie zapominaj o tym, że Ty też możesz nam podpowiedzieć!

Wszystko to związane z otwarciem galerii Twierdza Zamość, która w dniach 13-15 maja przeżyje swoje wielkie otwarcie. Właśni w związku z nim na mieszkańców Zamościa czeka wiele atrakcji. Jedną z nich jest akcja społeczna – „Gigantyczny komiks – nowa historia twierdzy”. Komiks, który powstawać będzie 13 maja na Rynku od godz. 12.00 do godz. 18.00 będzie przedstawiał dzieje miasta, ale dodatkowo wzbogacony zostanie o nowe, aktualne wątki, równie ważne dla miasta. Zamość – miasto z tradycjami, posiadające bogatą historię, piękne zabytki wielokrotnie udowodniło, że ma siłę i ogromny potencjał. Teraz czas, żeby ukazać te wszystkie atuty w nieco inny sposób, dość nietypowy jak na przedstawienie historii. Dzieje opowiedziane mnóstwem kolorów, przy pomocy techniki, której główną cechą charakterystyczną jest właśnie różnobarwność. Ta sztuka to graffiti!

Co zmalują?

No właśnie, co według mieszkańców powinno się znaleźć na obrazach, które stworzą gigantyczny komiks w Zamościu? Pojawiło się już mnóstwo sugestii. Na specjalnie utworzonym z tej okazji Fun Page’u na Facbook’u pod nazwą Graffiti Twierdza Zamość, każdy może wyrazić swoje opinie na ten temat. To właśnie te propozycje mieszkańców znajdą swoje odzwierciedlenie na ogromnym obrazie tworzącym nową historię miasta Zamość. – Propozycje obywateli zamojskich są różne. Począwszy od początków powstania miasta, przez Rotundę, bramę lubelską, pierwszą kobietę odznaczoną orderem Virtuti Militari – Joannę Żubrową, aż po herb Klubu Sportowego Hetman Zamość. Wszystkie propozycje archiwizujemy i bierzemy pod uwagę, co będzie można zobaczyć już 13 maja na zamojskim Rynku. Dziękujemy i zapraszamy do przedstawiania dalszych propozycji – mówi Grzegorz Jasiński, dyrektor Galerii twierdza w Zamościu.

Wskocz w kadr!

Nie zapomnij, że i Ty możesz stać się częścią nowej historii Zamościa i znaleźć się na obrazie. Dlaczego? Ponieważ oprócz sugestii mieszkańców, artysta – graficiarz, z pośród widzów, którzy przyjdą 13 maja na zamojski Rynek, wyłapie kilka osób, które znajdą się na obrazach. Częścią gigantycznego komiksu będą także logotypy patronów i partnerów medialnych i…podpisy gwiazd, które wystąpią w galerii Twierdza podczas uroczystego otwarcia. Gigantyczny komiks można będzie podziwiać od 14 maja w centrum handlowym, gdzie zostanie wyeksponowany. Tym samym stworzy wyjątkową wystawę łączącą w sobie tradycję, historię i nowoczesność.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu