Widget na Androida od Ceneo.pl

Ceneo.pl przygotowało widget dla użytkowników jednej z najbardziej popularnych platform mobilnych jaką jest Android. Od maja osoby korzystające z tego systemu mogą pobrać z Android Marketu na swój telefon bezpłatny widget Ceneo.

Przy jego pomocy można szybko, bo z poziomu pulpitu swojego smartfonu, znaleźć wybrany produkt i sprawdzić jego cenę w mobilnej wersji porównywarki. W marcu tego roku Ceneo zaprezentowało aplikację dla użytkowników systemu operacyjnego Symbian, a pod koniec zeszłego roku dla iPhone’a.

Smartfony cały czas zyskują na popularności, rośnie także zainteresowanie mobilnym Internetem. Według opublikowanego w kwietniu raportu IDC Worldwide Quarterly Mobile Tracker, prognozuje się, że sektora smartfonów wzrośnie w tym roku o prawie 50% (ponad cztery razy szybciej niż rynek klasycznych telefonów komórkowych.. Ten sposób korzystania z sieci to duże udogodnienie, coraz bardziej przekonujemy się także do wykorzystywania smartfonów podczas zakupów.

Dzięki widgetowi Ceneo.pl na Androida można w szybki sposób porównać ceny produktów. Bardzo wygodną funkcją jest możliwość skanowania kodów kreskowych, dzięki której będąc w sklepie można porównać ceny w mobilnej wersji Ceneo, czyli w sumie w ponad 3,5 tys. internetowych sklepów. Widget umożliwia również odszukiwanie produktów po wpisywanych nazwach, a także przy pomocy wyszukiwania głosowego. „Od kilku miesięcy konsekwentnie inwestujemy w rozwiązania mobilne. Nasze aplikacje na Symbiana i iPhone’a cieszą się dużym zainteresowaniem.” – mówi Joanna Heine, Starszy Analityk Biznesowy z Ceneo.pl – „Spodziewamy się, że widget na Androida będzie równie chętnie pobierany przez użytkowników tego systemu. Wiemy, że mobilne wersje porównywarki cen są przydatne przede wszystkim w trakcie zakupów w marketach. Nie jest tajemnicą, że kupując przez Internet możemy sporo zaoszczędzić – przykładowo na drobnym sprzęcie AGD od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a na telewizorach nawet około tysiąca złotych.”

Widget Ceneo na Androida można pobrać bezpłatnie z Android Marketu

(https://market.android.com/details?id=pl.ceneo)

Na YouTube znajduje się także filmik pokazujący zastosowanie aplikacji mobilnych Ceneo:

http://www.youtube.com/watch?v=HGZwFJqUHvs

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu