VENO inwestuje w nowe projekty i wzmacnia Veno Automotive – debiut na NC po zmianie nazwy spółki zależnej

VENO S.A. – spółka prowadząca inwestycje typu venture capital – poinformowała o znaczącym wzmocnieniu Spółki zależnej Veno Automotive przed jej debiutem na rynku NewConnect oraz o nowych inwestycjach.

Podczas WZA w spółce zależnej Veno Automotive S.A zatwierdzono m. in. decyzje o zmianie nazwy spółki oraz powołaniu do Rady Nadzorczej Lee Noble: osoby o olbrzymim doświadczeniu w produkcji supersamochodów. VENO poinformowała również o kolejnych inwestycjach jakie wzmocnią portfolio inwestycyjne Spółki.

Szykująca się do debiutu na rynku NewConnect Spółka zależna od VENO została znacząco wzmocniona marketingowo i personalnie podczas ostatniego WZA: zadecydowano bowiem o zmianie nazwy spółki na Arrinera Automotive S.A. oraz powołano do Rady Nadzorczej Lee Noble.

– Teraz nie jest już tajemnicą, że na ostatnim etapie prac nad prototypem samochodu pod roboczą nazwą VenoCar współpracowaliśmy z Lee Noble, co być może spowodowało nieznaczne opóźnienia, ale z pewnością przyczyni się do powstania perfekcyjnego produktu finalnego – mówi Arkadiusz Kuich, prezes VENO S.A.

Lee Noble to ikona branży supersamochodów. Lee Noble zdobył renomę takimi samochodami jak Ultima, M12, M15, M600: te modele pojawiły się m. in. w programie Top Gear gdzie zebrały bardzo dobre oceny. Z kolei supersamochód Noble M600 prasa pozycjonuje w ścisłej czołówce aut swojej klasy pomiędzy modelami samochodów takich firm jak McLaren czy też Ferrari.

– Lee Noble oprócz wejścia do Rady Nadzorczej będzie współpracował z Arrinera Automotive przy tworzeniu wersji produkcyjnej auta. Dzięki wykorzystaniu jego doświadczenia możemy być pewni, że nasze auto będzie spełniało najwyższe standardy jakie stawia się przed supersamochodami – dodaje Kuich. – Cały czas rozmawiamy na temat dalszego zacieśniania współpracy i jesteśmy przekonani, że wejście Lee do Rady Nadzorczej, to zaledwie początek długiej kooperacji – podsumowuje prezes VENO. – Z kolei zmiana nazwy spółki zależnej przewidywana była praktycznie od samego początku jej istnienia, gdyż często dochodziło do mylenia obydwu firm. Dotychczasowa nazwa 'Veno Automotive’ za bardzo się kojarzyła ze spółką-matką, która jest firmą typu venture capital, nie ma natomiast nic wspólnego z właściwą produkcją supersamochodu. Również nazwa 'VenoCar’ była dla samochodu jedynie nazwą roboczą i od dawna szukaliśmy odpowiedniego słowa na określenie docelowej marki auta.

Arrinera Automotive intensywnie pracuje nad ukończeniem prototypu supersamochodu, który ma zostać zaprezentowany do końca II kwartału. Trwają również zaawansowane prace nad debiutem Spółki na NewConnect. Rozpatrywanych jest także kilka możliwości sfinansowania wersji produkcyjnej auta: od emisji akcji z wykorzystaniem prawa poboru, po warranty wyemitowane podczas ostatniego walnego.

W ostatnich dniach VENO poinformowało również o zawarciu 6 umów inwestycyjnych w projektach, które jako spółki akcyjne mają w planach debiut na NewConnect w roku 2011. Spółki te reprezentują następujące branże: pośrednictwa leasingowego, produkcji gier, informatyczną oraz e-biznes, zaś łączna kwota inwestycji przekroczy 1 mln zł. Jest to realizacja zapowiedzi Spółki z początku roku. Wcześniej VENO informowało że w pierwszym półroczu chce rozpocząć minimum 5 nowych inwestycji. Zgodnie ze strategią Spółki, zaangażowanie w nowych projektach nie przekracza 30 proc. w kapitale akcyjnym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu