Konica Minolta ekologicznie… W służbie odzysku zadrukowanego papieru

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przemysłu Odbarwiania Makulatury (INGEDE) zakończyło właśnie testy odbarwiania wydruków w celu recyklingu. Najwyższe lokaty w badaniach uzyskało aż pięć urządzeń Konica Minolta.

Wydruki wykonane przez systemy bizhub PRO C6000, PRO C7000 oraz bizhub PRESS C6000, PRESS C7000/P i PRESS C8000 okazały się najbardziej podatne na odbarwianie… A usuwanie tuszu lub tonera z makulatury to jeden z najważniejszych procesów w recyklingu, dzięki któremu możliwe jest drugie życie papieru.

„Tak wysokie wyniki, jakie uzyskała Konica Minolta w teście są wyjątkowo trudne do osiągnięcia, a w przypadku większości rozwiązań technologicznych praktycznie niedostępne” – komentuje wyniki Adam Bieniewski, Production Printing & Solutions Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska. W lutym 2010 roku INGEDE rekomendowało już urządzenia Konica Minolta bizhub PRO C6501 na podstawie świetnych wyników w testach. „Druga pozytywna ocena w tak krótkim czasie potwierdza skuteczność naszych starań o ochronę środowiska naturalnego”.

Urządzenia Konica Minolta bizhub PRO C6000, PRO C7000 oraz PRESS C6000, PRESS C7000/P i PRESS C8000 były testowane przez INGEDE pod kątem możliwości recyklingu zadrukowywanego przez nie papieru. We wszystkich kategoriach systemy uzyskały najwyższe oceny. Sukces to w dużej mierze zasługa zastosowanego w nich polimeryzowanego tonera Simitri HD lub – jak w przypadku bizhub PRESS C8000 – wyższej generacji Simitri HD+, autorskiego patentu Konica Minolta, który jest wyjątkowo podatny na usuwanie z zadrukowanego papieru. Profesjonalni użytkownicy posiadający jeden z tych systemów mogą być zatem pewni, że ich wydruki nie dość, że o jakości zbliżonej do druku offsetowego, dodatkowo – nie zagrażają środowisku.

Urządzenie bizhub PRESS C8000 to jeden z pięciu systemów Konica Minolta do druku produkcyjnego, które uzyskały najwyższe wyniki w teście podatności zadrukowanego papieru na odbarwianie.

Urządzenia Konica Minolta z serii PRO, takie jak bizhub PRO C7000, to urządzenia generujące wydruki o niezwykle wysokiej podatności na usuwanie tonera w procesie recyklingu, co zostało potwierdzone w testach Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Odbarwiania Makulatury (INGEDE).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu