itelligence dostawcą rozwiązania Business Intelligence dla Trigon Domu Maklerskiego S.A.

itelligence Sp. z o.o. i Trigon Dom Maklerski S.A. podpisały umowę na dostawę rozwiązania Business Intelligence w oparciu o SAP Business Object.

Trigon Dom Maklerski to instytucja finansowa działająca na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Działalność firmy, z uwagi na różnorodność realizowanych działań, opiera się na kilku systemach informatycznych obejmujących gospodarkę własną Domu Maklerskiego oraz zarządzanie rachunkami Klientów. W tak rozproszonym środowisku systemowym konieczne było wdrożenie rozwiązania szybkiego wglądu do aktualnej i precyzyjnej informacji biznesowej.

Decyzja o wdrożeniu narzędzi Business Intelligence przez Trigon Dom Maklerski podyktowana była potrzebą ujednolicenia systemu tworzenia raportów, skrócenia czasu dostępu do informacji oraz redukcją kosztów związanych z jej pozyskaniem. Rozwiązanie pozwoli firmie prowadzić zaawansowane analizy biznesowe danych z systemów front i back-office, dostarczając użytkownikom wiedzę do efektywnego działania. Narzędzie umożliwi wykonywanie operacyjnego raportowania szczegółowego oraz syntetycznych analiz dla zarządu firmy. Możliwość bezpośredniego dostępu do wszystkich niezbędnych informacji i efektywne generowanie raportów znacząco podniesie poziom jakości informacji zarządczej i skróci kierownictwu spółki czas podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Dzięki nowym narzędziom zarząd firmy na bieżąco będzie mógł monitorować wykonanie założonej strategii biznesowej.

Planowany projekt jest elementem wdrażanej obecnie strategii optymalizacji procesów biznesowych w Trigon w oparciu o wykorzystanie metodologii SixSigma. Od ponad roku nasza firma bardzo intensywnie się rozwija, dostarczanie bieżącej i skonsolidowanej informacji zarządczej stało się w tej sytuacji niezbędne do doskonalenia naszych usług jak również dla wzrostu satysfakcji obsługiwanych przez nas Klientów – powiedział Przemysław Głowacz, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu w Trigon Domu Maklerskim S.A.

Zdaniem Arnolda Nowaka, prezesa itelligence „narzędzia Business Intelligence stanowią odpowiedź na coraz szersze zapotrzebowanie klientów na zaawansowane raportowanie oraz interaktywną wizualizację danych, szczególnie u klientów posiadających niejednorodne środowiska systemów informatycznych”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu