Przejdź do treści

Wirtualny Doradca w ZUS

Stanusch Technologies, lider rynku wirtualnych doradców w Polsce, rozpoczął współpracę z Sygnity SA przy realizacji projektu budowy nowego portalu informacyjnego dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Firmy podpisały umowę, której przedmiotem jest dostawa technologii wirtualnych doradców oraz tzw. Wirtualnego Inspektoratu dla budowanego przez Sygnity serwisu internetowego w ramach jednej z pierwszych w Polsce platform e-administracji. Podpisana umowa jest największym kontraktem w historii spółki Stanusch Technologies.

Wirtualny Doradca stworzony przez spółkę Stanusch Technologies dla potrzeb projektu prowadzonego przez Sygnity będzie najbardziej zaawansowanym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. Umieszczone na portalu wirtualne postaci będą pomagały w poruszaniu się po serwisie i przeprowadzeniu użytkowników przez wszystkie funkcjonalności nowej witryny oraz udzielały odpowiedzi merytorycznych na zadane przez użytkowników pytania. Wirtualny Doradca zostanie wyposażony w bardzo rozbudowaną bazę wiedzy zarówno merytorycznej, jak i ogólnej. Rozmowa z Wirtualnym Doradcą ułatwi klientom ZUS uzyskanie interesujących ich informacji i załatwianie spraw przez internet.

Platforma Usług Elektronicznych ma na celu zwiększenie dostępu do usług ZUS oferowanych w formie elektronicznej dla obywateli oraz przedsiębiorców. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jeden z elementów platformy stanowi portal informacyjny z wirtualnymi doradcami, który umożliwia m.in. składanie wniosków i dokumentów oraz zadawanie pytań poprzez Internet jak również zapewniający klientom dostęp do danych zapisanych na ich indywidualnych kontach w ZUS.

źródło/autor: Stanusch Technologies