Pracodawcy w oczach studentów

11 maja w warszawskim hotelu InterContinental odbędzie się Universum Student Awards 2011 – prestiżowe wydarzenie poświęcone najnowszym trendom employer branding. Wiodącą tematyką spotkania będzie budowanie dobrego wizerunku pracodawcy wśród studentów. Kulminacyjnym punktem programu będzie wręczenie statuetek oraz dyplomów Idealny Pracodawca 2011.

Pokolenie wkraczające obecnie na rynek pracy ma wysokie wymagania wobec pracodawcy i nie przewiduje długotrwałego zatrudnienia w jednym miejscu. Dzisiejsi studenci to reprezentaci niżu demograficznego, który za parę lat będzie skutkował obniżeniem się liczby absolwentów uczelni wyższych. W obliczu tych faktów, pracodawcy muszą poświęcić szczególną uwagę swojemu wizerunkowi, aby nie stracić stałego dopływu dobrych pracowników.

Jak reagować na najnowsze tendencje rynkowe i nie stracić pozycji lidera? Te i inne ważne pytania będą dyskutowane na porannej części spotkania – warsztatach z zakresu employer branding, prowadzonych przez specjalistów z Universum (Anna Macnar), TVN (Joanna Malinowska-Parzydło, Radosław Dzierzędzki) oraz Ernst&Young (Urszula Gąsior).

Jednym z ważniejszych punktów programu będzie prezentacja wyników badania Universum Student Survey, przeprowadzanego corocznie w 30 krajach na całym świecie. W tegorocznej  polskiej edycji badania ponad 15 000 studentów wypowiedziało się  na temat swoich preferencji związanych z życiem zawodowym. 11 maja poznamy oczekiwania dzisiejszych studentów związane z miejscem i formą zatrudnienia, warunkami pracy i wynagrodzenia.

W badaniu Universum Student Survey respondenci ocenili też pracodawców działających na polskim rynku, w oparciu o ich wypowiedzi powstał ranking Idealny Pracodawca 2011 według studentów. W czasie popołudniowej części spotkania zostaną nagrodzone firmy, które znalazły się w pierwszej dziesiątce w jednej z 5 kategorii: biznes, inżynieria, IT, nauki ścisłe, nauki humanistyczne.

Universum Student Awards będzie też okazją do wysłuchania opinii studentów na temat przyszłego życia zawodowego, które oni sami przedstawią w trakcie panelu dyskusyjnego.

źródło/autor: Universum

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu