QlikView na iPada 2 – natychmiastowy dostęp do analiz

QlikTech, lider rozwiązań Business Intelligence – systemów dających pełną kontrolę nad analizą danych użytkownikom biznesowym – ogłosił dostępność aplikacji QlikView na iPada 2. Najnowsze rozwiązania oferują natychmiastowy dostęp do najświeższych danych i analiz, na bieżąco integrując informacje pochodzące z różnych źródeł.

Użytkownicy iPada mają już możliwość przeprowadzania analiz danych płynących z rynku w każdej chwili. Nieco inaczej było w przypadku pierwszej generacji iPada, gdzie aplikacje BI oferowały jedynie analizowanie przygotowanych wcześniej statycznych raportów z ograniczonym dostępem. Aktualnie QlikView na iPadzie 2 umożliwia analizowanie sytuacji w firmie na bieżąco, a dodatkowo umożliwia elastyczną i natychmiastową integrację informacji pochodzących z różnych źródeł.

“Pierwsze aplikacje BI na iPada nie były zbyt zaawansowane.” – powiedział Anthony Deighton, wiceprezes działu produktów w firmie QlikTech “Wyglądało to nieźle, ale ograniczona liczba widoków, predefiniowane ścieżki analizy, statyczne raporty oraz brak najświeższych informacji sprawiał, że nie było to w pełni inteligentne rozwiązanie. QlikView na iPada pozwala użytkownikom przeglądać zasoby informacyjne w dowolny sposób. Można tworzyć dowolne ścieżki drążenia i łączenia danych oraz precyzyjnie dostosowywać dane, by sprostać w 100% indywidualnym oczekiwaniom użytkowników. QlikView na iPada działa w stylu przeglądarki internetowej, dostarcza bezpieczeństwo i kontrolę na poziomie Enterprise stanowiąc nie tylko wstęp, ale i przyszłość aplikacji BI na tabletach”.

QlikView wykorzystuje rozległy, interaktywny potencjał iPada. Dzięki dotykowemu ekranowi aplikacje BI są tak samo łatwe w użyciu, jak każda inna aplikacja na tym urządzeniu. Użytkownicy otrzymują wszystkie możliwości QlikView w bardziej przystępnej formie niż tradycyjne narzędzia BI. QlikView jest kompatybilny z dotykowymi gestami obsługiwanymi przez iPada oraz automatycznie przełącza się między trybem poziomym a pionowym. Użytkownicy mogą definiować również własne tryby: istnieje możliwość stworzenia nawet do kilkunastu dowolnych profili. W przypadku pierwszej generacji dostępnych było jedynie kilka trybów do wyboru. 

QlikView zbiera i łączy dane z wielu źródeł – od najbardziej złożonych systemów ERP,CRM, hurtowni danych po te najprostsze jak Excel i pliki tekstowe. Następnie pozwala użytkownikowi nadać tym danym kształt, jaki tylko chcą. To użytkownik decyduje o formie prezentacji danych oraz sposobie ich wykorzystania. Zarówno tradycyjne jak i lekkie narzędzia BI ograniczały użytkownika statycznym widokiem i statycznymi danymi. QlikView pozwala natomiast na swobodną analizę danych z dowolnej perspektywy.

Korzystanie z narzędzi Business Intelligence na iPadzie nie różni się od pracy z komputerem stacjonarnym czy laptopem. Co więcej, użytkownik może zapisać widok, nad którym pracuje na jednym urządzeniu, przejść na inne i podjąć pracę dokładnie w tym samym momencie. Jednostanowiskowa licencja QlikView może być zainstalowana (jeżeli użytkownik wyrazi na to zgodę) w chmurze, na laptopie czy na urządzeniu mobilnym. Nie niesie to z sobą żadnych dodatkowych kosztów.

QlikView na iPadzie korzysta ze sprawdzonej architektury serwerowej. Dzięki temu organizacja ma kontrolę nad danymi w centrali, a końcowi użytkownicy mogą cieszyć się elastycznością. QlikView bazuje na najnowszym języku HTML5 oraz jest udostępniany przez przeglądarkę Safari. Umożliwia łatwą dotykową obsługę przy jednoczesnej kontroli na poziomie przedsiębiorstwa. Inaczej było w przypadku tradycyjnych aplikacji BI instalowanych na platformach mobilnych – wtedy dane narażone były na ryzyko w zakresie bezpieczeństwa i kontroli danych, ponieważ użytkownicy mogli sami pobierać i aktualizować aplikacje.

Dodatkowo, prowadzona od niedawna przez Apple polityka, według której autorzy aplikacji dostępnych w App Store oddają firmie procent od sprzedanych pobrań, podkreśla przewagę rozwiązań opartych na przeglądarce, ponieważ ich funkcjonalność budowana jest poza należącym do Apple serwisem App Store.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu