Przejdź na VoIP z telefonami Konftel

Zastosowanie VoIP przynosi znaczną redukcję kosztów, dlatego rośnie liczba firm, które wykorzystują do komunikacji łącza internetowe. Takie rozwiązanie zapewnia więcej możliwości aniżeli telefonia tradycyjna. Szeroki wachlarz dodatkowych usług, które oferuje VoIP wpływa na wzrost wydajności pracy i polepszenie komunikacji, co przekłada się z kolei na sprawną obsługę i zwiększenie zaufania klientów. W ten sposób wykorzystanie VoIP staje się  elementem przewagi konkurencyjnej firm.  

W Małych i Średnich Przedsiębiorstwach dobrym rozwiązaniem jest połączenie technologii VoIP z telefonią analogową. Wykorzystanie komunikacji internetowej np. Skype pozwala na tanie połączenia z pracownikami w innych placówkach i osobami pracującymi zdalnie w domu. Wprowadzenie w firmie zaawansowanej infrastruktury do VoIP umożliwia stworzenie zintegrowanego profesjonalnego systemu komunikacji. Wszystko to wpływa na to, że VoIP staje się równoprawnym medium transmisji wykorzystywanym przez firmy w codziennej komunikacji obok telefonii analogowej, cyfrowej (ISDN) czy komórkowej (GSM).

W odpowiedzi na transformację komunikacji biznesowej, szwedzka firma Konftel stworzyła linię telefonów konferencyjnych Konftel 300, których dystrybutorem w Polsce jest KONTEL-TELECOM (www.kontel.pl). Dostępne na naszym rynku telefony konferencyjne tej marki: analogowy Konftel 300, bezprzewodowy Konftel 300W i Konftel 300M – GSM umożliwiają rozmowy z wykorzystaniem VoIP (Skype, WebEX itp.).

Zaletą telefonów Konftel  300 i Konftel 300W jest to, że pozwalają na proste wybieranie i/lub przełączanie rozmów pomiędzy linią analogową, połączeniem z telefonem GSM/DECT i rozmową przez komputer (VoIP).  

Najnowszym rozwiązaniem firmy Konftel jest produkt, który został specjalnie stworzony dla mobilnych biur tj. telefon Konftel 300M.  Jest to pierwszy na świecie telefon konferencyjny GSM 3G, który dodatkowo daje możliwość podłączenia do komputera do rozmów VoIP. Umożliwia skuteczną komunikację w firmie niezależnie od miejsca, w którym znajdują się pracownicy.

Wszystkie telefony Konftel umożliwiają nagrywanie rozmów bezpośrednio w telefonie na karcie pamięci SD. Zapisany materiał może być przechowywany i odtwarzany bezpośrednio z telefonu lub komputera. Urządzenia pozwalają także na szybkie połączenia z wybraną grupą osób, co jest możliwe dzięki funkcji tzw. asystenta  telekonferencji. W pamięci telefonu można stworzyć grupy rozmówców i automatycznie łączyć się z nimi przy użyciu jednego przycisku. W ten sposób w zależności od potrzeb niemal automatycznie można komunikować z kontrahentami lub  pracownikami innych oddziałów bez konieczności organizowania wyjazdu. Regularność kontaktów firmowych można również z góry ustalić. W zależności od modelu, telefony Konftel można wykorzystywać w małych biurach, większych pomieszczeniach lub dużych salach konferencyjnych. W ostatnim przypadku można podłączyć telefon do zewnętrznego nagłośnienia oraz dodatkowych mikrofonów i bezprzewodowych słuchawek nagłownych. Nowatorska technologia OmniSound 2.0 zastosowana przez producenta w rozwiązaniach to gwarancja doskonałej jakości dźwięku podczas rozmów. Ponieważ środowisko pracy staje się coraz bardziej mobilne, Konftel zaprojektował również całkowicie bezprzewodowe telefony konferencyjne – Konftel 300W i Konftel 300M. Umożliwiają długie rozmowy odpowiednio do modelu do 60 godzin i do 30 godzin.  Pozwalają na prowadzenie rozmów w pomieszczeniach, które nie mają stałych linii telefonicznych. W przypadku tych dwóch modeli istnieje możliwość swobodnego poruszania się po biurze i przenoszenia aparatu do pomieszczeń, w których odbywają się spotkania.    
 

 

Cechy telefonów Konftel z serii 300: 

 • Nagrywanie i odsłuchiwanie spotkań na kartach pamięci SD
 • Asystent telekonferencji do zestawiania połączeń wielostronnych
 • Opcjonalne dodatkowe mikrofony do większych pomieszczeń (Konftel 300, Konftel 300 M)
 • Opcjonalna bezprzewodowa nagłowna słuchawka lub podłączenie nagłośnienia zewnętrznego (Konftel 300)
 • Nowa generacja technologii dźwięku OmniSound® 2.0
 • Port USB do połączeń z komputerem (rozmowy VoIP)
 • Przycisk przełączania i łączenia różnych technologii  
 • Dodatkowe oprogramowanie z nowymi funkcjami dostępne na stronie producenta
 • 2 lata gwarancji

 

Master dystrybutorem urządzeń Konftel w Polsce jest firma KONTEL- TELECOM.

Ceny detaliczne:

 • Konftel 300   – cena  679 EUR netto
 • Konftel 300W – cena 699 EUREUR netto
 • Konftel 300M – cena 1149 EUR netto
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu