Nowy serwis mobilny wydawnictwa AVT – www.m.zielonyogrodek.pl

Portfolio Wydawnictwa AVT powiększyło się o nowy serwis mobilny: www.m.zielonyogródek.pl. Projekt wchodzi w skład portali tworzących segment online Grupy Budujemy Dom.

Nowa usługa skierowana jest zarówno do profesjonalistów jak i pasjonatów zieleni i ogrodów stanowiąc kompendium wiedzy o roślinach oraz praktyczne i poręczne uzupełnienie portalu www.zielonyogródek.pl.

Myślę, ze każdy z nas co najmniej raz w życiu kupił jakąś roślinę i przynajmniej w jednym przypadku był to wybór nietrafiony. Dzieki www.m.zielonyogródek.pl przy pomocy zwykłego telefonu możemy teraz szybko i wszędzie sprawdzić, czy dany gatunek ma szansę stać się ozdobą naszego ogrodu – mówi Szymon Narożniak, wydawca serwisów online Wydawnicta AVT.

Www.m.zielonyogrodek.pl to funkcjonalny i prosty w obsłudze katalog roślin prezentujący szeroki wybór z podziałem na kilka kategorii. Wyszukiwanie ułatwia pogrupowanie na drzewa, krzewy, rosliny zielone i pnącza.

Po wyborze jednej z zakładek, pojawia się alfabetyczny spis roślin dostępnych w katalogu. Z tego poziomu po kliknięciu na konkretne hasło użytkownik zostaje przekierowany do strony poswięconej danemu produktowi. Na niej znajdują się wszystkie podstawowe informacje (m.in: pokrój, wysokość, rodzaj preferowanej gleby, wilgotność czy stanowisko) oraz opis danej rośliny zawierający jej krótką charakterystykę. W wielu przypadkach informacje te uzupełnione są także przykładami najciekawszych zastosowań oraz historiami związanymi z danym gatunkiem.

Podobnie jak jego poprzednik i mobilny debiut wydawnictwa, www.m.wybieramydom.pl, nowy serwis został przygotowany tak,  aby można go było przeglądać nie tylko na zaawansowanych, wyposażonych w duży ekran dotykowy, smartfonach, ale także na zwykłych telefonach.

źródło/autor: Wydawnictwo AVT

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu