ZETnews.pl, czyli więcej newsów w sieci

Zgodnie z marcowymi zapowiedziami Grupa Eurozet rozbudowuje swoją obecność w sieci. Rusza nowy serwis informacyjny – zetnews.pl. Na stronie internetowej Radia ZET pozostaną przede wszystkim tematy bezpośrednio związane z anteną i stacją. Dla użytkowników telefonów komórkowych przygotowano usługę ZETnews.

1 maja swoją oficjalną premierę będzie miał nowy serwis informacyjny Grupy Eurozet – www.zetnews.pl. Znajdują się w nim wszystkie informacje, które na bieżąco przekazuje Radio ZET, ale w rozszerzonych formach – z opiniami, wywiadami i materiałami multimedialnymi, w tym nagraniami niepublikowanymi na antenie. Dodatkowo redakcja zetnews.pl będzie przygotowywała własne wiadomości, nagrywała wywiady, reportaże wideo z ważnych wydarzeń, czy organizowała sondy.

Nowy serwis zaoferuje najważniejsze informacje z Polski i ze świata. Wiadomości pogrupowano w następujących kategoriach: Polska, Świat, Sport, Gospodarka, Nauka oraz Kultura.

zetnews.pl zapewni bieżący, szybki i czytelny dostęp do informacji. Sprzyja temu również nowoczesny i jasny projekt strony. Platforma informacyjna zetnews.pl będzie uzupełnieniem oferty Radia ZET dla tych, dla których bycie „na bieżąco” jest priorytetem. Jednocześnie, użytkownicy strony radiozet.pl nadal będą mogli zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z kraju i ze świata. Po szczegóły zostaną jednak odesłani na zetnews.pl.

Obcokrajowcom i mediom zagranicznym serwis udostępni anglojęzyczną wersję newsów z Polski – Poland in English. Znajdą się tutaj najważniejsze wydarzenia krajowe i regionalne przygotowane w prostej i przejrzystej formie.

Dodatkowo zostanie uruchomiony serwis komórkowy ZETnews. Od niedzieli użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli śledzić najważniejsze i sprawdzone informacje z kraju i ze świata. Codziennie po 17 do abonentów trafi sms z listą najistotniejszych wydarzeń dnia wraz z linkiem, pod którym będzie można przeczytać szczegóły i obejrzeć najciekawsze zdjęcia. Ponadto, kiedy wydarzy się coś pilnego, redakcja natychmiast wyśle specjalnego smsa ZEThotnews.

Aby zostać abonentem serwisu ZETnews należy wysłać smsa z hasłem „START ZET” na numer 55077. Całkowity koszt każdej otrzymywanej wiadomości to 0,62 zł z VAT.

Platforma zetnews.pl została stworzona przez specjalistów pracujących w Pionie Nowych Mediów Grupy Eurozet. Wiadomości przygotowuje redakcja internetowa. Wspiera ich w tym Dział Informacji Radia ZET. Obecnie redakcję internetową zetnews.pl, którą kieruje Barbara Karasińska, tworzy kilkunastoosobowy zespół.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu