Park rozrywki w okolicach Warszawy – największy w naszej części Europy

Prawdopodobnie już w 2013 r. w jednej z podwarszawskich miejscowości zostanie otwarty Adventure World Warsaw – największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Mieszkańcy Mazowsza i turyści – nie tylko z Polski – będą mogli korzystać z szeregu atrakcji w części wodnej i naziemnej.

Powstanie parku to również około 300 nowych miejsc pracy tylko w pierwszym etapie realizacji inwestycji. Dla gminy, w której powstanie obiekt, to konkretne korzyści – inwestor chce budować partnerskie relacje z lokalną społecznością. Pod uwagę brana jest m.in. lokalizacja w okolicy miejscowości Złotokłos w powiecie piaseczyńskim, ale rozważane są również inne lokalizacje w tym Grodzisk Mazowiecki.

Do zrealizowania inwestycji została powołana spółka celowa pod nazwą Las Palm sp. z o.o. Inwestorem jest fundusz inwestycyjny o wieloletnim doświadczeniu w sektorze usług wypoczynkowych i rozrywki zarówno w Europie jak i na całym świecie.

W parku rozrywki Adventure World Warsaw znajdą się dziesiątki atrakcji, łączących rozrywkę ze sportem, wypoczynkiem, rekreacją i edukacją.

– Chcemy zapewnić rozrywkę i wypoczynek dla całych rodzin z dziećmi. Nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych dzieci – mówi Sebastian Barbasiewicz, Członek Zarządu spółki Las Palm sp. z o.o., przedstawiciel inwestora. – Park będzie obiektem spełniającym najwyższe standardy, oczywiście również w zakresie bezpieczeństwa.

Na potrzeby inwestycji została już przygotowana koncepcyjna dokumentacja techniczna, która wymaga jedynie dostosowania do konkretnej lokalizacji. Opiekę nad technicznymi aspektami przedsięwzięcia sprawuje firma Tebodin Poland.

Powstanie AWW to spore korzyści dla gminy, w której zostanie zlokalizowana inwestycja. Park będzie generował przychody do budżetu gminy, zwiększą się też wpływy z lokalnych podatków i podatków dochodowych osób mieszkających w gminie, które znajdą zatrudnienie w AWW. Dzięki temu będą mogły być m.in. zrealizowane inwestycje związane z poprawą infrastruktury drogowej.

Duże znaczenie ma również fakt, że powstaną nowe miejsca pracy – w Parku znajdzie zatrudnienie ok. 300 osób po zakończeniu I etapu, a docelowo, po realizacji całej inwestycji, nawet 1000. Inwestor deklaruje gotowość wsparcia dla lokalnych inicjatyw i placówek, takich jak kluby sportowe, ośrodki kultury i ośrodki zdrowia.

– Zależy nam na tym, by być dobrym partnerem dla lokalnej społeczności, a z Władzami Gminy i Starostwa znaleźć oczekiwany poziom partnerskiej współpracy i zaangażowania – podkreśla Sebastian Barbasiewicz.

Obecnie przedstawiciele spółki biorą pod uwagę kilka lokalizacji. Rozważane jest m.in. stworzenie parku rozrywki na obrzeżach miejscowości Złotokłos w powiecie piaseczyńskim oraz pod Grodziskiem Mazowieckim. Prowadzone są rozmowy z przedstawicielami władz gmin i z mieszkańcami. Ostatnio odbyte rozmowy z burmistrzem Grodziska Mazowieckiego wykazały żywe zainteresowanie władz lokalnych w pozyskaniu inwestycji dla tej gminy.

– Na chwilę obecną nie przesądzamy żadnej lokalizacji. Chcemy, by nasz park był obiektem mile widzianym przez lokalne władze i przede wszystkim przez mieszkańców – podkreśla Sebastian Barbasiewicz – Poznają oni założenia inwestycji i szanse, które niesie ona za sobą.

Decyzja w sprawie lokalizacji zostanie podjęta do końca maja.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu