COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL „Czas zwycięzców”

Powoli odliczamy dni do I Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Tegoroczne motto Pucharu to „Czas zwycięzców”. Teraz zwycięzcą może zostać każdy, nie tylko zawodnicy startujący w Pucharze.

Wraz ze Sponsorem Tytularnym – firmą COVAL – Organizatorzy przygotowali dla Fanów Pucharu cykl konkursów, o których będą na bieżąco informować zarówno na oficjalnej stronie Pucharu, jak i oficjalnym Facebookowym Fan Page’u.

Konkurs będzie przeprowadzony w największym portalu społecznościowym, jakim jest Facebook. Formuła konkursu jest bardzo prosta: raz w tygodniu Organizatorzy zadadzą jedno pytanie dotyczące Pucharu, a kto pierwszy umieści odpowiedź na Fan Page’u, otrzyma gadżet od firmy COVAL. Sponsor przygotował różnorodne nagrody, dlatego też warto śledzić wszelkie publikowane przez Organizatorów informacje.

Od pierwszej rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, rajd ma swój profil na Facebooku. Ten najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy skupia miłośników Rajdu i pozwala im dowiedzieć się wielu rzeczy, zanim jeszcze pojawią się one w oficjalnych informacjach. Dodatkowo na Facebooku toczą się dyskusje o wszystkim, co związane jest z Pucharem. (aby znaleźć Rajd na Facebooku, wystarczy w wyszukiwarce portalu wpisać „PUCHAR POLSKI OFF-ROAD PL”)

W tym roku rozgrywana jest 11. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4×4 w Polsce. Sponsorem tytularnym tegorocznych rozgrywek jest firma COVAL, a oficjalna nazwa cyklu to COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL. Puchar Polski OFF-ROAD PL jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Od kilku lat załogi rywalizują ze sobą podczas trzech rund. Każda runda rozpoczyna się prologiem, a następnie zawodnicy mają do pokonania dwa etapy: nocny i dzienny. Załogi startujące w Pucharze Polski OFF-ROAD PL są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu, na których obowiązuje pomiar czasu) oraz z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. W Pucharze Polski zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Adventure. Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych zawodników. Wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie aut seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Organizatorami COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL są redakcja OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 oraz Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD. OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 to jedyny w Polsce miesięcznik w całości poświęcony tematyce off-roadowej (samochody terenowe, SUV-y, quady). Magazyn jest obecny na rynku od 1999 roku. Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD powstało w 2008 roku i jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego. Zrzesza miłośników polskiego off-roadu i działa na rzecz spopularyzowania tej młodej dyscypliny sportu motorowego.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu