Biznesowi partnerzy z MIS SA

Postawili na biznesowe partnerstwo i wzmocnili zarząd. Wrocławska spółka MIS SA jest teraz kierowana przez trzy osoby. Obok prezesa Marcela Kasprzaka do zarządu trafili Katarzyna Kasprzak i Jarosław Sołtys.

Nie dostawca systemów informatycznych, lecz partner w biznesie, który za pomocą narzędzi IT, wspiera rozwój firm i instytucji publicznych – tak widzi swoje zadanie MIS SA. By jeszcze ściślej dopasować ofertę i obsługę do potrzeb klientów spółka rozszerzyła zarząd. Za kontakty z kluczowymi partnerami odpowiedzialna została Katarzyna Kasprzak. – MIS SA stawia na partnerstwo, które tak cenią sobie nasi dotychczasowi klienci. Chcemy jeszcze podnieść rangę tych kontaktów, zamierzamy rozwijać m.in. współpracę serwisową i doradczą – mówi nowy członek zarządu, który ma pod opieką także finanse spółki.

Marcel Kasprzak, prezes MIS SA, podkreśla, że skuteczna informatyzacja opiera się na ściśle określonej strategii rozwoju, to do nich dopasowuje się konkretną technologię. – Wybór konkretnego oprogramowania jest sprawą podrzędną w stosunku do celów biznesowych, dlatego tak ważne jest by dostawca narzędzi IT rozumiał i umiał dopasować się do celów biznesowych klienta – dodaje prezes, który do tej pory jednoosobowo zarządzał spółką. Teraz w MIS SA będzie odpowiedzialny przede wszystkim za decyzje strategiczne.

Bieżącym, operacyjnym zarządzaniem wrocławską spółką zajmie się z kolei Jarosław Sołtys. Będzie czuwał nad realizacją kontraktów oraz strategicznych celów firmy. – Chciałbym, aby zespół MIS SA rozumiał korzyści biznesowe, które uzyskuje klient dzięki naszym produktom i usługom. Ułatwi nam to zarządzanie rozwojem naszych kompetencji niezbędnych do lepszego świadczenia usług w przyszłości. Wierzę w potencjał kadry i zespołu pracowników MIS i cieszę się, że mogłem się do niego przyłączyć.

Marcel Kasprzak – prezes MIS SA od 2006 roku. Z firmą związany od początku kariery zawodowej. Rozpoczynał jako programista, tworząc i rozwijając kluczowe produkty MIS. W 2000 roku objął kierownictwo nad pracami zespołu zajmującego się rozwojem autorskich narzędzi służących do szybkiego tworzenia aplikacji na platformie Lotus Notes/Domino. Odpowiadał za wprowadzenie na polski rynek rozwiązań fińskiej firmy QPR Software, służących do strategicznego zarządzania na bazie zrównoważonej krety wyników. Nadzorował wdrożenia wielu projektów informatycznych, m.in. dla spółek: EuroLOT, AQUA i Netia Telekom. W wolnych chwilach zamienia fotel prezesa na fotel samochodu rajdowego (jest licencjonowanym kierowcą rajdowym). Pasjonują go również podróże.

Katarzyna Kasprzak – członek zarządu MIS SA od marca 2011 r. Z firmą związana od początku kariery zawodowej. Specjalizuje się we współpracy z dostawcami technologii, w tym IBM i Microsoft. Organizator sprzedaży oprogramowania Lotus Notes, za którą w 2010 r. firma zdobyła prestiżową nagrodę IBM. W jej gestii pozostają sprawy finansowe spółki. Prywatnie amatorka jazdy konnej i fanka psów rasy buldog francuski.

Jarosław Sołtys – członek zarządu MIS SA od marca 2011 r. Wcześniej m.in. prezes spółki KEMA Quality Polska Sp. z o.o. i dyrektor Biura Jakości Polkomtel SA. Absolwent Politechniki Warszawskiej w specjalności organizacji i zarządzania przemysłem. W swojej karierze realizował wiele projektów doskonalenia zarządzania dla firm krajowych i zagranicznych z różnych branż przemysłu, handlu i usług, dotyczących rozwiązywania kluczowych problemów ich organizacji. Swoim bogatym doświadczeniem menedżerskim dzieli się jako członek-założyciel Stowarzyszenia Praktyków Zarządzania Wiedzą oraz członek wspierający Klubu Polskie Forum ISO 9000. Zapalony rowerzysta i narciarz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu