Nowe TokenyGSM eurobanku

Tagi:

Dla klientów korzystających z bankowości internetowej eurobank przygotował 3 nowe rodzaje TokenówGSM na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Windows Mobile.

eurobank jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych banków na świecie, który zaproponował Klientom indywidualnym korzystanie z TokenówGSM. TokenGSM jest przygotowaną we współpracy z firmą Wheel Systems aplikacją, która jest instalowana na telefonie komórkowym Klienta. Służy ona bezpiecznemu korzystaniu z bankowości internetowej. Zadaniem tokena jest generowanie jednorazowych haseł, które pozwalają na bezpieczne logowanie i autoryzację transakcji w serwisie eurobank online. Zaletą TokenaGSM jest przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo oraz to, że jest on zainstalowany w telefonie i nie wymaga noszenia oddzielnego urządzenia. Skorzystanie z TokenaGSM wymaga podania kodu PIN, który użytkownik sam ustala.

Nowe TokenyGSM dla nowej generacji telefonów komórkowych

Od 28 kwietnia Klienci bankowości elektronicznej mogą korzystać ze specjalnych wersji TokenówGSM przygotowanych z myślą o klientach posiadających telefony z systemem operacyjnym Android, iOS (iPhone) oraz Windows Mobile. Tokeny te działają na tych samych zasadach i zapewniają równie wysokie bezpieczeństwo co obecny token w technologii Java. Zależy nam, żeby nasi Klienci korzystali z innowacyjnych rozwiązań naszej bankowości internetowej, nie tracąc przy tym wysokiego poczucia bezpieczeństwa przy wykonywaniu wszelkich operacji online – mówi Wojciech Humiński – wiceprezes eurobanku odpowiedzialny m.in. za rozwój produktów. Dlatego też w nowych rodzajach tokenów pojawiła się graficzna funkcjonalność, która pozwala na weryfikację poprawności kodu PIN wpisywanego w TokenieGSM. Przy ustalaniu PIN-u w aplikacji wyświetla się losowo wybrany obraz przedstawiający kartę do gry. Przy każdym kolejnym logowaniu po poprawnym wprowadzeniu PIN-u w tokenie będzie się pojawiać zawsze ta sama karta. Jeśli natomiast Klient wprowadzi błędny PIN – po logowaniu w tokenie pojawi się inna karta.

Bezpieczeństwo dostępu do serwisu

W bankowości internetowej eurobanku duży nacisk został położony na zapewnienie Klientom jak najwyższego bezpieczeństwa korzystania z serwisu. Starania banku w zakresie bezpieczeństwa wielokrotnie zostały docenione przez inne instytucje, m.in. pierwsze miejsce w rankingu portalu finansowego Bankier.pl za „Najnowocześniejsze zabezpieczenia w bankowości internetowej w Polsce” (2009) i pierwsze miejsce w rankingu Dziennika Internautów jako „Najbezpieczniejszy bank w Polsce” (2011) (http://nt.interia.pl/news/ktory-polski-bank-internetowy-jest-najbezpieczniejszy,1608778).

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu