We Wrocławiu o rozwiązaniach hostingowych dla biznesu

Blisko 120 przedstawicieli firm i instytucji publicznych uczestniczyło w konferencji GigaCon, która odbyła się 21 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu. Tym razem poświęcona była zarządzaniu procesami biznesowymi.

Mowa była m.in. o systemach informatycznych wspomagających zarządzanie. Hostersi przedstawili natomiast rozwiązania hostingowe, dzięki którym takie systemy działają niezawodnie i bezpiecznie.

– Aby serwis internetowy czy aplikacja on-linowa dostępne były dla użytkowników w sieci Internet, ich zasoby muszą być udostępnione na serwerze – rozpoczęła swoje wystąpienie Magdalena Zawada, Dyrektor Sprzedaży firmy Hostersi. W dalszej kolejności opowiedziała o korzyściach hostingu, zwracając jednocześnie uwagę, czym kierować się przy wyborze dostawcy usług hostingowych.

– Doświadczenie w hostowaniu zasobów podobnych do naszych, bezpieczeństwo przechowywanych na serwerach zasobów i osiągnięcia w realizacji konkretnych projektów. To podstawowe cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze firmy hostingowej. Ważne jest również doświadczenie administratorów czuwających nad nieprzerwaną pracą serwerów oraz przyjazny help desk – radziła Magdalena Zawada.

Następnie przedstawiła rozwiązania hostingowe związane z przechowywaniem baz danych osobowych, które powinny być szczególnie chronione, oraz z hostingiem aplikacji on-linowych. – W e-biznesie ważna jest szybkość działania aplikacji czy serwisu WWW. Wolno działająca aplikacja powoduje irytację u użytkownika, a w konsekwencji jego utratę dla naszego biznesu – mówiła Dyrektor Sprzedaży firmy Hostersi. Rozwiązaniem jest optymalizacja wydajnościowa, za pomocą której możemy zwiększyć szybkość działania aplikacji, ale i zoptymalizować koszty utrzymania infrastruktury serwerowej.

Internet to medium, ale przede wszystkim narzędzie pracy. Trudno dziś wyobrazić sobie działalność jakiejkolwiek firmy bez połączenia z wirtualnym światem. Podstawową wizytówką firm są ich witryny internetowe, codziennie wymieniamy się e-wiadomościami, a za pomocą on-linowych systemów informatycznych zarządzamy naszymi firmami. Warto zwrócić uwagę, czy nasza obecność w tym wirtualnym świecie jest bezpieczna i niezawodna.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu