Józef Wancer odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Józef Wancer, doradca zarządu Deloitte został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wybitne zasługi na rzecz budowy nowoczesnego sektora bankowego w Polsce.

Podczas spotkania z reprezentantami środowisk bankowych Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Józefa Wancera, doradcę zarządu Deloitte, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi na rzecz budowy nowoczesnego sektora bankowego w Polsce oraz za wkład w rozwój samorządu bankowego. Odznaczenie zostało przyznane na wniosek Związku Banków Polskich. .

„Z dumą przyjmuję to ogromne wyróżnienie. Jest ono dla mnie nagrodą za wiele lat pracy na rzecz rozwoju sektora bankowego, a także stanowi motywację do dalszego działania.” – mówi Józef Wancer, doradca zarządu Deloitte.

Prezydent, wręczając odznaczenia, podkreślał, że wyróżnione osoby włożyły wiele pracy w przywrócenie normalnej roli banków i bankowców. Dodatkowo, szczególnie podziękował wszystkim za ostatni okres, kiedy – jego zdaniem – polscy bankowcy wykazali „wyjątkową odporność na pokusy, które stały się źródłem kłopotów i załamania gospodarczego wielu krajów świata”.

Józef Wancer od sierpnia 2010 roku jest doradcą w firmie Deloitte Polska, wcześniej przez 10 lat był prezesem Banku BPH, a także zarządzał m.in. Raiffeisen Centrobankiem. Przed przyjazdem do Polski związany był przez wiele lat z Citibankiem – New York, gdzie zajmował m.in. stanowisko wiceprezesa.

Wśród odznaczonych oprócz Józefa Wancera znaleźli się również Jerzy Błochowiak, Włodzimierz Kiciński, Krzysztof Markowski, Leszek Pawłowicz, Grażyna Cheetham, Piotr Czarnecki, Andrzej Jankowski, Piotr Juda, Tomasz Mironczuk, Henryk Pietraszkiewicz, Sławomir Stawczyk, Tomasz Bogus i Teresa Kudlicka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu