Przejdź do treści

CB Richard Ellis ogłasza wyniki konkursu na miejskiego fotografa roku

Manuel Lamosa de Melo wygrał międzynarodowy konkurs na fotografię o tematyce miejskiej (Urban Photographer of the Year), ogłoszony przez firmę CB Richard Ellis (CBRE), portretując chwilę z życia tunezyjskiego targu.

Na konkurs, który był skierowany zarówno do amatorskich, jak i profesjonalnych fotografów z Europy, nadesłano ponad 10.000 zdjęć. Uczestnicy konkursu byli również proszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej najpopularniejszego miasta, miejsca, zajęcia i wydarzenia. Wyniki ankiety były zaskakujące – Burj Khalifa, najwyższy na świecie budynek jest bardziej popularny niż rzymskie Koloseum, budynek Chryslera w Nowym Jorku, czy Angkor Wat w Kambodży.

Uczestnicy konkursu głosowali również na najpopularniejsze miasta europejskie. Wygrał Londyn, a wśród ulubionych miejsc znalazł się również Paryż, Barcelona, Budapeszt, Lizbona, Wiedeń, Rzym, St Petersburg i Praga.

Mike Strong, Prezes CBRE na region EMEA, powiedział: „Zwycięskie zdjęcie wspaniale obrazuje atmosferę i kontrasty życia w nowoczesnym mieście. W tym roku zarówno jakość, jak i ilość nadesłanych zdjęć była wyjątkowa.”