Finał fuzji Attachmate z Novellem. Powstaje Attachmate Group

Holding Attachmate Group poinformował o zakończeniu procesu połączenia z firmą Novell, Inc., światowym liderem w dziedzinie zarządzania przetwarzaniem danych. Zgodnie z warunkami ostatecznego porozumienia o fuzji z 22 listopada 2010 r. Novell będzie działał na rynku jako dwie niezależne jednostki biznesowe posługujące się markami Novell® i SUSE®, i dołączy do już funkcjonujących podmiotów Attachmate® i NetIQ® w ramach holdingu Attachmate Group.

Włączenie firmy Novell do holdingu Attachmate Group wzmocni całą grupę oraz jej możliwości wspierania klientów w osiąganiu strategicznych i taktycznych korzyści biznesowych poprzez dostarczanie im innowacyjnych rozwiązań, wysokiej jakości produktów i najwyżej klasy usług. Portfolio produktów w grupie Attachmate obejmuje teraz komplementarne rozwiązania: systemy zarządzania środowiskiem IT; oprogramowanie open source; platformy do organizacji środowiska pracy i obsługi użytkowników w sieci; oprogramowanie do modernizacji systemów IT i realizowania połączeń z komputerami typu host; systemy bezpieczeństwa, zarządzania tożsamością i zgodności z przepisami; obsługa środowisk wirtualnych i typu cloud.

Polscy klienci i partnerzy handlowi będą nadal obsługiwani przez lokalne przedstawicielstwo Novell Sp. z o.o., które dysponuje doświadczonym zespołem marketingowo-handlowym oraz grupą profesjonalnych konsultantów technicznych zapewniających wsparcie użytkownikom i wspierających partnerów w obszarze projektowania, wdrażania i usług pomocy technicznej dla produktów oferowanych przez połączone firmy.

źródło/autor: Novell

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu