Telewizja internetowa WP.tv w telewizorach Samsung Smart TV

Najpopularniejsze audycje telewizji internetowej Wirtualnej Polski, WP.tv, można już bezpłatnie oglądać na ekranach telewizorów Samsung podłączonych do Internetu. WP.tv jest pierwszą portalową telewizją internetową dostępną z poziomu odbiornika TV.

Wirtualna Polska przygotowała aplikację do telewizorów Samsung Smart TV, umożliwiającą odtwarzanie programów emitowanych w ramach największej telewizji internetowej w Polsce – WP.tv. Telewidz może teraz oglądać blisko 200 odcinków wideo najpopularniejszych serii WP.tv, bezpłatnie i „na żądanie”, bez konieczności odchodzenia od telewizora.

Od dawna obserwujemy zjawisko przenikania się mediów. Telewizję można oglądać w Internecie, z Internetu zaś korzystać m.in. za pośrednictwem telewizora czy telefonu. Jednym z kluczowych kierunków rozwoju WP jest dostosowywanie treści portalu do nowych formatów i nośników, co zapewnia Internautom maksymalny komfort odbioru prezentowanego przez nas kontentu. – mówi Bartosz Czechowicz Kierownik Projektów Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za wdrożenie aplikacji.

Mamy dziś do czynienia ze zmianą potrzeb tradycyjnego telewidza, który sam decyduje o tym, co, kiedy i w jakiej kolejności obejrzy. Oczekuje on na przykład, że na ekranie telewizora zobaczy produkcje zbliżone charakterem do tych oglądanych w Internecie: krótkie, szybkie, dynamiczne. – mówi Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu. – WP.tv stawia na innowacje i systematycznie poszerza zasięg emisji swoich produkcji o nowe, pozainternetowe pola eksploatacji. Doskonałym przykładem takiego działania jest współpraca z firmą Samsung.

WP.tv to więc teraz nie tylko telewizja internetowa dostępna w Sieci przez stronę WWW, ale przystosowana również do odbioru przez urządzenia przenośne i telewizory Samsung Smart TV. Teraz możemy śledzić produkcje WP.tv, siedząc wygodnie przed dużym ekranem telewizora. Samsung Smart TV to obecnie jedyne odbiorniki telewizyjne, za pomocą których można korzystać z aplikacji WP.tv.

Dzięki możliwości oglądania, słuchania i surfowania w Internecie za pośrednictwem jednego urządzenia działającego w oparciu o najnowsze technologie, telewizor Samsung Smart TV staje się domowym centrum rozrywki. Oferujemy więcej niż „oglądanie telewizji”. – Zmienia się sposób konsumpcji mediów, teraz można nie tylko wybrać program czy film, ale także dowolną porę, o której chcemy je obejrzeć – twierdzi Michał Wojciechowski, Koordynator ds. serwisów treściowych Samsung Electronics Polska.

Aplikacja WP.tv, dostępna w telewizorach Samsung Smart TV, to blisko 200 odcinków wideo najchętniej oglądanych przez internautów seryjnych programów, takich jak Polandia, Uliczny Kombajn, Upd@te, Plotkarnia czy Stefa Wolnych Myśli. Do dyspozycji telewidza pozostaje 30 najnowszych odcinków każdej serii.

Wierzymy, że współpraca z firmą Samsung okaże się owocna, a przede wszystkim atrakcyjna dla odbiorców, zwłaszcza, że WP.tv jest jedyną portalową telewizją internetową dostępną w telewizorach tej marki – dodaje Bartosz Czechowicz z Wirtualnej Polski.

Do skorzystania z funkcjonalności jest potrzebny telewizor Samsung Smart TV, który pozwala na wygodny dostęp do multimedialnych treści on-line, a także zapisanych na dyskach twardych.

Dotychczasowi użytkownicy mają dostęp do widgetu WP.tv w katalogu aplikacji (Samsung Apps), a dla tych, którzy do tej pory nie korzystali z tej usługi – widget od razu będzie umieszczony na stronie startowej panelu sterowania Smart Hub. Usługa jest bezpłatna.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu