Przejdź do treści

Trzeci numer Banking Magazine

Jeszcze w kwietniu, tuż przed świętami możemy zapoznać się z lekturą najnowszego wydania Banking Magazynu. Jest to już trzeci numer w tym roku, wydawanego w ramach swojej działalności przez serwis internetowy finansosfera.pl, eMagazynu, w którym możemy znaleźć kilka ciekawych informacji dotyczących polskiego rynku finansów. Przeglądając innowacyjny format obrazu, jakim charakteryzuje się każde kolejne wydanie, napotkać możemy na interesujące wywiady, analizy czy komentarze dotyczące produktów oraz usług oferowanych nam wszystkim przez instytucje finansowe działające w naszym kraju.

W tym numerze przede wszystkim można zapoznać się z ciekawą analizą dotyczącą lokat strukturyzowanych, ich konstrukcji, zysków jakie wypracowały za ostatni kwartał tego roku, jak również zasad ich działania, co powinno pomóc każdej mniej zorientowanej osobie, w zrozumieniu działania tychże instrumentów, jak również może pomoc w podjęciu decyzji o alternatywnej formie pomnażania swoich oszczędności, którą niewątpliwie są tego typu produkty. Wszystko to wyjaśniają specjaliści o produktach strukturyzowanych w kraju – wortal structus.pl

Bardzo ciekawą lekturą mogą okazać się również teksty o porównywarkach i wyszukiwarkach dostępnych w Internecie, jak za ich pomocą można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy, natomiast dalej możemy przeczytać o kosztach „gratisów” dorzucanych nam przez banki w swoich promocjach, które to, jak to w życiu, zawsze kryją za sobą mankamenty, ukryte w formach gwiazdek opisanych drobnym druczkiem.

Nie jednego czytelnika może zaciekawić artykuł mojego redakcyjnego kolegi Jarka Ciszka, który wyjaśnia co się dzieje z środkami pieniężnymi na rachunku bankowym w chwili i po śmierci jego właściciela. Co należy uczynić i co warto wiedzieć, aby nie mieć z tym żadnego problemu stykając się osobiście z podobną sytuacją.

Pewnie dla mniejszej grupy odbiorców, ale równie interesujący może się wydać temat opisany przez kancelarię prawną na temat tzw. „rajów podatkowych”, czyli gdzie rejestrować spółkę, aby podatek należny od dochodów, można w sposób legalny skonsumować według własnych potrzeb i upodobań.

Jak można łatwo zauważyć, Banking Magazine zawiera informacje dla osób zainteresowanych rynkiem finansowym w kraju, ale również staje się fajną skarbnicą wiedzy dla osób mniej zainteresowanych tematem i pozwala na przysposobienie sobie wiedzy dotyczącej różnych produktów bankowych oferowanych nam wszystkim w życiu codziennym, przy najróżniejszych sytuacjach, z jakimi mamy do czynienia. Dlatego warto wcześniej poczytać trochę niezależnych informacji na dany temat, aby nie sugerować się jedynie opinią wydawaną przed doradcę, który będzie zachwalał produkt promowany przez siebie.

Na koniec chciałbym również wszystkich zainteresować ciekawą serią artykułów znajdujących się w kolejnych wydaniach eMagazynu z cyklu „cztery rakietki” opisujące fascynującą dyscyplinę sportową jaką jest racketlon ( dla wszystkich zainteresowanych to właśnie połączenie 4 rakiet sportowych, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona oraz squash’a) dyscypliną mało rozpoznawalną jeszcze w Polsce, ale z dnia na dzień zyskującą coraz większą rzeszę fanów propagujących tego typu aktywność sportową. W trzecim numerze opisujemy dokładnie badmintona – formułę jeden wśród sportów rakietowych.

Z poważaniem

Zespół finansosfera.pl