Przejdź do treści

Dynamiczny wzrost wolumenu marży w segmencie fashion Redanu

Grupa Kapitałowa Redan, właściciel sieci dyskontowej Textilmarket oraz marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash, wstępnie podsumowała sprzedaż i marżę za I kwartał 2011 r. Skonsolidowane przychody wzrosły o 14% a wolumen marży o 15%, w tym o 29% w segmencie fashion.

„To wolumen marży decyduje ostatecznie – poza kosztami – o wyniku działalności handlowej” – powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A. – „Dlatego bardzo nas cieszy prawie 30% wzrost, który uzyskaliśmy w I kwartale br. w segmencie fashion”.

W I kwartale br. łączna skonsolidowana wartość przychodów netto osiągnęła 76,7 mln zł. Sieć sklepów dyskontowych Textilmarket odnotowała 11% wzrost sprzedaży do poziomu 36,9 mln zł. Modowy segment działalności Redan, dzięki zmianom w produkcie i nowej, atrakcyjnej ofercie, zwiększył sprzedaż o 22% do wartości 39,6 mln zł. Wyniki I kwartału 2011 r. uwzględniają już pierwsze miesiące sprzedaży premierowej kolekcji nowej marki odzieży sportowej Drywash.

Po I kwartale 2011 r. szacunkowa wartość marży handlowej Grupy zwiększyła się o 15% do poziomu 33,2 mln zł. Wzrost nastąpił na obydwu rynkach – dyskontowym i modowym, o odpowiednio 15% i 29%.

„Wyniki pierwszych trzech miesięcy br. pokazują pozytywny trend w sektorze modowym” – powiedział Bogusz Kruszyński – „Oczekujemy utrzymania się tej tendencji w kolejnych miesiącach 2011 roku.”