Amadeus i Turkish Airlines zawarły umowę full content

Nowy, 3-letni kontrakt gwarantuje biurom podróży również poza Turcją dostęp do pełnych informacji o liniach lotniczych w systemie Amadeus

Turkish Airlines i Amadeus, wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, podpisały 3-letnią umowę dotyczącą udostępniania usług full content. Umowa gwarantuje agentom biur podróży na całym świecie – także poza Turcją – dostęp do pełnych cenników, rozkładów lotów i informacji o zasobach przewoźnika.

– Cieszymy się z zawarcia nowej umowy, która zacieśnia nasze relacje z firmą Amadeus oraz zapewnia nam konkurencyjną dystrybucję na międzynarodowych rynkach – mówi Faruk Cizmecioglu, EVP Sales i Marketing, Turkish Airlines. – Biura podróży działające poza Turcją zyskują teraz efektywny dostęp do naszej pełnej oferty za pośrednictwem systemu Amadeus na okres 3 lat.

Nowa umowa zapewnia użytkownikom systemu Amadeus poza granicami Turcji ten sam zakres cen biletów, dostępność i funkcjonalność, jakie linie lotnicze udostępniają na swojej witrynie internetowej.

– Umowa stanowi istotny krok w strategii firmy Amadeus w kierunku zapewnienia stałego i efektywnego dostępu do informacji publikowanych przez najważniejsze linie lotnicze świata – komentuje David Doctor, Director Airline i Travel Agency, Amadeus. – Amadeus jest ważnym dostawcą usług dystrybucyjnych dla Turkish Airlines, a niniejsza umowa stanowi podstawę do stałej, długoterminowej współpracy z przewoźnikiem.

Z roczną liczbą pasażerów rzędu 30 milionów, Turkish Airlines jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce i Azji Środkowej. Amadeus jest czołowym partnerem w dziedzinie dystrybucji dla przewoźnika.

Nowy kontrakt to kolejna umowa dotycząca udostępniania usług full content, które Amadeus podpisał ostatnio z najważniejszymi liniami lotniczymi, w tym Aerolíneas Argentinas, TAP Portugal, Cathay Pacific i Alitalia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu