Przejdź do treści

Kompleksowe ubezpieczenie i wyższa zdolność kredytowa w kredytach gotówkowych Polbanku

Polbank wprowadził nowe opcjonalne pakiety ubezpieczenie Kredytu na Miarę i Kredytu Bezpiecznego. Suma ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy lub śmierci wynosi do 250 tys. zł, a jego koszt to tylko 0,25 proc. kwoty pożyczki. Dodatkowo wdrożono również nowe zasady kalkulacji zdolności kredytowej, które zakładają możliwość uwzględnienia dochodów drugiej osoby. 

Dodatkowe ubezpieczenie Kredytu na Miarę oraz Kredytu Bezpiecznego to rozwiązanie dla osób, które cenią poczucie bezpieczeństwa i nie chcą martwić się o spłatę kredytu. Ofertę wyróżnia wysoka suma ubezpieczenia – do 250 tys. zł – oraz przystępna cena – zaledwie 0,25 proc. kwoty pożyczki. Zakres ochrony ubezpieczenia obejmuje zarówno śmierć, jak i całkowitą niezdolność do pracy, powstałą w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Formalności zostały ograniczone do minimum, dzięki czemu wystarczy jeden podpis, aby się ubezpieczyć. Ubezpieczenie Kredytu na Miarę oraz Kredytu Bezpiecznego jest dobrowolne.

Polbank EFG wprowadził też do oferty kredytów gotówkowych propozycję dla współkredytobiorców.  Zdolność kredytowa wnioskujących liczona jest na podstawie sumy ich dochodów. Dzięki temu jest ona wyższa i wzrasta dostępność kredytów. Jest to duże udogodnienie dla klientów, u których w gospodarstwie domowym zarabiają dwie osoby. W takim wypadku przychody są łączone, natomiast wspólne koszty (np. rata kredytu hipotecznego) pozostają bez zmian, co w rezultacie zwiększa zdolność kredytową całego gospodarstwa. Co ważne, współkredytobiorcami mogą być dwie dowolne osoby, nie tylko małżonkowie.

Nowa oferta ubezpieczeniowa i nowości w sposobie kalkulacji zdolności kredytowej są kolejnymi udogodnieniami w ofercie kredytów gotówkowych Polbanku w ostatnim czasie. Klientom, którzy terminowo spłacają raty swojego kredytu, wypłacamy premię za sumienność. Wysokość premii jest uzależniona od kwoty zadłużenia z tytułu kredytu i maksymalnie może wynieść 500 zł. Obecnie proponują to tylko dwa banki w Polsce. Dodatkowo od marca 2011 roku oferujemy Kredyt na Miarę z promocyjnym oprocentowaniem 9,9 proc. – mówi Michał Korszeń, Dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych w Polbanku. – Widać też, że konsekwentne ulepszanie oferty kredytów gotówkowych wsparte promocją i intensywną kampanią reklamową przyniosło bardzo dobre rezultaty. W marcu sprzedaż Kredytu na Miarę wzrosła względem lutego o znacznie powyżej 50% – dodaje Michał Korszeń.

W ofercie kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych Polbanku dostępny jest również Kredyt Bezpieczny. To jedyny kredyt gotówkowy w Polsce posiadający możliwość elastycznej regulacji wysokości rat, w tym – w razie potrzeby – obniżenie jej do bezpiecznego minimum. Umożliwia on wykorzystanie tylko części przyznanego limitu kredytu – odsetki naliczane są tylko od wykorzystanej kwoty co oznacza, że klient nic nie płaci, jeśli nie używa kredytu. Do kredytu wydawana jest karta debetowa, dzięki której klienci mogą skorzystać z transakcji bezgotówkowych, wypłat z bankomatów oraz spłaty kredytu we wpłatomatach. Kredyt Bezpieczny również można ubezpieczyć – maksymalna suma ubezpieczenia może wynieść nawet 250 tys. zł, a do jego otwarcia nie jest wymagane posiadanie konta osobistego.

źródło/autor: Polbank EFG