Przejdź do treści

Cooler Master prezentuje wysokowydajny wentylator Turbine Master

Najnowszy produkt Cooler Master – wysokowydajny, 120mm wentylator Turbine Master – przełamuje kolejne bariery i ograniczenia. Jeszcze do niedawna rozwiązania gwarantujące wysoki przepływ powietrza charakteryzowały się także znacznym poziomem generowanego hałasu. Dziś, za sprawą Turbine Master, stereotyp ten może przejść do historii. Najnowszy produkt Cooler Master to oryginalna konstrukcja wykorzystująca 16-łopatkowy wiatrak oraz technologię Barometric Ball Bearing (BBB – barometryczne łożysko kulkowe). Dzięki tym dwóm elementom Turbine Master generuje bardzo wysoki przepływ powietrza przy niewielkim poziomie hałasu. Ponadto zastosowanie barometrycznego łożyska kulkowego umożliwia bardzo łatwy demontaż i czyszczenie turbiny, co wpływa na wydłużenie jej żywotności.  

Wentylator Turbine Master dostępny jest w trzech wersjach – 800 RPM, 1200 RPM i 1800 RPM, co pozwala wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do indywidualnych wymagań danego użytkownika. Warto przy tym zaznaczyć, że każdy z modeli oferuje bardzo wysoką wydajność przy prawie bezgłośnej pracy. W zależności od modelu przepływ powietrza mieści się w zakresie od 35.07 CFM do 80.3 CFM i poziom hałasu w przedziale od 13.83 do 30.5 decybeli co zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Barometric Ball Bearing to zaawansowana i unikalna technologia, która zapewnia utrzymanie wysokiego ciśnienia barometrycznego w centralnej części wiatraka. Kolejne plusy tego typu rozwiązania to znaczne wydłużenie żywotności wiatraka, która w przypadku Turbine Master wynosi nawet do 100 000 godzin oraz bardzo cicha, w porównaniu do standardowych produktów, praca.

źródło/autor: Cooler Master