Przed Wielkanocą TV Puls dostępna w cyfrowej jakości z sześciu nowych nadajników

Do Świąt Wielkanocnych TV Puls zwiększy swój zasięg w cyfrowej jakości. Dzięki uruchomieniu przez TP EmiTel kolejnych nadajników (III etap cyfryzacji kraju) odbiór sygnału możliwy będzie dla mieszkańców okolic: Olsztyna, Iławy, Białogardu, Czestochowy, Kalisza i Świnoujścia. Naziemna telewizja cyfrowa gwarantuje lepszą jakość obrazu oraz dźwięku TV Puls. Odbiór sygnału jest darmowy i ― co ważne ― odbiór jest możliwy za pośrednictwem dotyczczasowych anten telewizyjnych.

TV Puls należy do grona ogólnopolskich kanałów telewizyjnych wchodzących w skład tzw. Multipleksu 2  (MUX2). Oznacza to, że w części Polski sygnał TV Puls jest nieodpłatnie emitowany w cyfrowej jakości z uruchamianych etapami cyfrowych nadajników naziemnych. Cyfrowa jakość dostępna będzie na poszczególnych kanałach: Olsztyn/Pieczywo (kanał 33), Iława/Kisielice (kanał 24), Białogard/Sławoborze (kanał 50), Czestochowa/Wręczyca Wielka (kanał 39), Kalisz/Mikstat (kanał 44), Świnoujście/ul. Chrobrego (kanał 34).

Do końca 2011 roku dzięki cyfryzacji kraju, Telewizja Puls będzie dostępna praktycznie w każdym polskim domu. Obecnie stacja jest dostępna zarówno na analogowych nadajnikach naziemnych, w telewizjach kablowych, jak i na platformach cyfrowych, takich jak: Cyfra+ (kanał 10), Telewizja n (kanał 10) czy Cyfrowy Polsat (kanał 86).

Nowe telewizory są już przystosowane do odbioru sygnału cyfrowego, ponieważ posiadają wbudowany dekoder DVB-T/MPEG4. Natomiast osoby posiadające starsze telewizory, muszą dokupić zewnętrzny dekoder, tak zwany set-top box. Pozwala on na odkodowanie sygnału cyfrowego i oglądanie ulubionych programów TV Puls. Trzecią opcją, która pozwala na odbiór cyfrowego sygnału, jest zewnętrzna lub wewnętrzna karta telewizyjna do komputera/laptopa z możliwością odbioru DVB-T. Urządzenia można kupić w każdym sklepie oferującym sprzęt elektroniczny. Do 31 grudnia 2013 roku uruchomiony zostanie etap docelowy MUX2 z emisją z czterdziestu ośmiu obiektów. Zasięgiem telewizji cyfrowej zostanie objęte ponad 97% populacji Polski.

„Naziemna telewizja cyfrowa gwarantuje TV Puls dotarcie do szerszego grona odbiorców. Należy pamiętać, że korzystanie z niej jest darmowe i równie proste, jak z dotychczasowej telewizji naziemnej. Ogromnym plusem przemawiającym na korzyść naziemnej telewizji cyfrowej jest wysoka jakość odbioru programów. Cieszymy się, że oferta TV Puls dotrze do większego kręgu widzów, zwłaszcza że jest to rodzinna rozrywka idealna na Święta Wielkanocne ”- powiedział Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu