Przejdź do treści

Paragon – Software Poland informuje o wydaniu polskiej wersji językowej aplikacji Paragon GPT Loader

Paragon – Software Poland Sp. z o.o., oficjalny przedstawiciel Paragon Software Group w Polsce, informuje o wydaniu polskiej wersji językowej aplikacji Paragon GPT Loader. GPT Loader zawiera specjalny sterownik systemowy i narzędzie do inicjowania pracy dysków o dużej pojemności. Sterownik dodaje obsługę dysków GPT (GUID Partition Table), podczas gdy narzędzie przygotowuje nowoczesne dyski 2.2TB+ do użytku. Mimo, iż aktualna wersja Paragon GPT Loader nie może pomóc w umieszczeniu systemu operacyjnego na dysku 2.2TB+ to trzeba zaznaczyć, że jej głównym celem jest zapewnienie dostępu do dysków o pojemności większej niż 2.2TB podłączonych wewnętrznie jako drugie urządzenie pod dowolnym systemem operacyjnym począwszy od Windows XP.

Dyski 2.2TB+ nie są obsługiwane przez popularny system Windows XP. Pomimo, że pojawiły się dwie nowe wersje Windows od czasu Windows XP, jest on nadal używany na 51% komputerach na świecie. Dlatego też, ponad połowa użytkowników komputerowych zwyczajnie nie może używać nowych bardzo pojemnych dysków twardych.

Nowe systemy operacyjne Windows (Vista i nowsze), mogą obsługiwać dyski o dużych pojemnościach, ale często zdarzają się sytuację, w których to różnego rodzaju oprogramowanie systemowe ogranicza obsługę tego typu dysków. Jedna z takich sytuacji dotyczy wykorzystywania kontrolerów Intel Storage Matrix Drivers for HDD, które nie pozwalają na uzyskanie pełnego dostępu do całej przestrzeni dysku – dotyczy to wszystkich systemów. Wspomniane kontrolery występują w 99% płyt głównych opartych na mikroukładzie firmy Intel. 

Firma Paragon Software zrozumiała potrzebę opracowywania unikalnej technologii, która umieszczona jest w Paragon GPT Loader. Zawiera ona specjalny sterownik, który ulepsza Windows XP, o obsługę dysków GPT (GUID Partition Table) i narzędzie, które pomaga zainicjować dyski twarde o dużej pojemności (większej niż 2.2TB).

Dlaczego Paragon GPT Loader?

  • Pozwala na używanie pełnej przestrzeni dysku 2.2TB+ pod systemem Windows XP
  • Zawiera narzędzie do inicjowania dysków o dużej pojemności
  • Ulepsza Windows XP poprzez dodanie obsługi dysków GPT
  • Może być bardzo pomocny dla użytkowników domowych, administratorów IT lub dostawców usług IT
  • Zastępuje przestarzałe sterowniki kontrolera dysku twardego, by móc używać dysków o pojemności większej niż 2.2TB wraz z systemami Windows Vista i nowszymi systemami operacyjnymi

Jednostanowiskowa licencja Paragon GPT Loader  kosztuje 79,00 zł brutto i można ją nabyć w sklepie internetowym Paragon – Software Poland znajdującym się pod adresem: http://www.paragon-software.pl/store

źródło/autor: Paragon Software