Przejdź do treści

Osiedla Krakowska – ostatnie mieszkania w sprzedaży

SGI Baltis (www.sgi.pl), szczeciński deweloper specjalizujący się budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i biurowców, zakończył kluczowe prace budowlane na terenie inwestycji mieszkaniowej przy ul. Krakowskiej.

Do zagospodarowania pozostały jedynie nasady zieleni na terenie inwestycji. Z tej okazji deweloper zaprosił mieszkańców Szczecina do udziału w Dniu Otwartym na terenie inwestycji. Do kupienia pozostały ostatnie mieszkania oraz miejsca postojowe w podziemnym parkingu.

Osiedle Krakowska zlokalizowane jest między ulicami Krakowską i Europejską, w spokojnej szczecińskiej dzielnicy Gumieńce. Docelowo na powierzchni 21000 mkw powstanie 9 budynków. Obecnie na terenie osiedla znajduje się 5 trzypiętrowych budynków, z czego 2 z nich mają także część dwupiętrową. Łącznie to 152 mieszkania i 151 miejsc postojowych. Wszystkie budynki zostały wyposażone w cichobieżne windy. Osiedle posiada całodobowy monitoring i portiernię znajdującą się w dodatkowym budynku.

Inwestycję wyróżnia ciekawa architektura i oryginalna kolorystyką elewacji oraz niestandardowymi rozwiązaniami przestrzennymi. Galeriowy układ klatek w budynkach umożliwia dowolny podział przestrzeni zarówno w częściach wspólnych budynków, jak i wewnątrz mieszkań. Dzięki temu mieszkańcy mogą dostosować poszczególne apartamenty według potrzeb i oczekiwań. Autorami projektu inwestycji są Ryszard Burbicki i Małgorzata Rucka z biura FBA s.c.

„Os. Krakowska zostało zaprojektowane z myślą o młodych i aktywnych ludziach, stąd na jego terenie znajdzie się dużo zieleni, która nada całości bardzo przyjazny klimat. Na terenie osiedla będzie dużo roślinności płożącej oraz krzewów. Przy ścianach budynków posadzone zostaną zielone pnącza. Budynki od ulicy Europejskiej odgrodzi natomiast szpaler drzew. Dodatkowo mieszkania zlokalizowane na parterze posiadają własne przydomowe ogródki, które mieszkańcy będą mogli zaaranżować wg własnych upodobań. Na terenie osiedla znajdą się także liczne ławki oraz plac zabaw dla dzieci” – relacjonuje Romuald Stachowiak, Prezes SGI Baltis.

Elewacje wszystkich budynków charakteryzuje ciepła kolorystyka utrzymana w beżach, żółciach i rdzawych brązach, skontrastowanych z odcieniami szarości. „Do wykończenia zastosowaliśmy różne materiały: ceramikę, stal nierdzewną i tynki naturalne, a wszystko w stonowanej kolorystyce. Duże przeszklenia i balustrady ze szkła w mlecznym odcieniu dodają budynkom lekkości, a niestandardowe rozwiązania przestrzenne umożliwiają dostosowanie ich wnętrza do indywidualnych potrzeb naszych klientów” – mówi Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. „Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Szczecinian. Jeszcze przed finalnym ukończeniem tego etapu inwestycji sprzedaliśmy blisko 75% mieszkań, co w naszej ocenie dobrze odzwierciedla atrakcyjność obiektu” – dodaje Grzegorz Kawecki.

Wielkość mieszkań pozostałych do sprzedaży waha się od 51 mkw do 91 mkw: są to mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Ceny rozpoczynają się od 4950PLN za mkw. Szczegółowych informacji na ten temat udziela biuro sprzedaży SGI Baltis przy ulicy Pl. Hołdu Pruskiego 9 (centrum biurowe MARIS, piętro III) w Szczecinie, tel. (91) 88 19 229 lub końcówka 235 228, 205.