Olga Kozierowska – Dziennikarzem Roku

Nagrody Polski Przedsiębiorczej zostały wręczone w piątek w Warszawie; uhonorowano osoby i instytucje, które najskuteczniej wpływają na rozwój polskiej przedsiębiorczości. Wyróżnienia przyznano po raz trzeci.

Tegoroczna gala była przede wszystkim okazją do przyznania nagród Polski Przedsiębiorczej w kategoriach Startup Roku 2010, Dziennikarz Roku, Polityk Roku oraz Wydarzenie Roku. I tym razem swoją obecnością zaszczycili wydarzenie wyjątkowi goście ze świata polityki, biznesu, mediów i działalności społecznej.

Dziennikarzem roku, który m.in. szerzył edukację ekonomiczną i wspierał rozwój biznesu w Polsce została Olga Kozierowska, m.in. autorka programu „Sukces Pisany Szminką” w TVN24 i Radiu PiN oraz redaktor naczelna Pierwszego magazynu marketingu i sprzedaży „Brief”.

„Polska to kraj dynamicznie rozwijającej się przedsiębiorczości. Dzieje się tak nie tylko dzięki młodym, inteligentnym ludziom z pomysłami i inicjatywą, ale również wspierającym ich i ich działalność instytucjom oraz osobom reprezentującym świat mediów i polityki. To dzięki nim Polska staje się miejscem, gdzie warto prowadzić biznes, gdzie otoczenie coraz bardziej sprzyja przedsiębiorczości” – podkreślił prezes Polski Przedsiębiorczej Dariusz Żuk.

„Postanowiliśmy wyróżnić te osoby, aby ich przykład stał się inspiracją do rozwoju nowych pomysłów i inicjatyw wspierających polski biznes” – dodał Żuk.

Polska Przedsiębiorcza to obecnie jedna z największych i najważniejszych dla polskiej przedsiębiorczości instytucji. W ramach swojej działalności stworzyła kilkadziesiąt inicjatyw, w których udział wzięło ponad 100 tys. młodych osób, powstało kilka tysięcy firm i utworzonych zostało tysiące nowych miejsc pracy. Od 2005 roku w ramach Polski Przedsiębiorczej działają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. To największa w Europie sieć 36 inkubatorów działających na uczelniach w całym kraju, które przyczyniły się do powstania ponad 4 tys. nowych firm założonych przez młodych Polaków.

Na podstawie: PAP

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu