Common na Śląsku

Kolejna edycja Konferencji COMMON odbędzie się tym razem na Śląsku. Stowarzyszenie Common Polska zaprasza wszystkie chętne osoby związane z branżą IT już 15 maja do Zawiercia.

Tegoroczne wiosenne spotkanie COMMON poświęcone będzie głównie tematyce związanej z platformą Power Systems i systemami operacyjnymi AIX i IBM i, a także Mainframe i IBM Blade. Nie zabraknie również wykładów dotyczących projektowania aplikacji na systemach operacyjnych IBM oraz informacji o nowościach sprzętowych. – Jak zawsze na naszych konferencjach, staramy się przedstawić garść nowości i ciekawostek z branży. W tym roku pomogą nam w tym specjaliści m.in. z IBM, Asseco, Engave, Avnet, Arrow ECS, Techdata czy Comarch – mówi Waldmar Puk, prezes Stowarzyszenia Common Polska.

Konferencje organizowane przez Stowarzyszenie Użytkowników Technologii IBM Common mają już rzeszę wiernych fanów, która wciąż się powiększa. – Trzymamy się formuły łączącej pracę umysłową z dobrą zabawą. Nie chcemy zanudzać naszych gości, ale zachęcić ich do twórczej wymiany zdań – dodaje Waldemar Puk.

Poza główną grupą uczestników, jaką są specjaliści branży IT z długoletnim doświadczeniem, jak każdego roku zapraszamy również przedstawicieli świata nauki i studentów. Spotkania COMMON są dla nich cennym miejscem styku teorii z praktyką, inspirującym i napędzającym do nowych badań i rozwijania współpracy. Zawsze byliśmy otwarci na nowe pomysły i nowych ludzi chcących się zaangażować w rozwój prezentowanych narzędzi i technologii – zapewnia Adam Duszeńko, vice prezes Stowarzyszenia Common Polska i pracownik naukowy Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Wszystkie osoby zainteresowane konferencją, ale nieobecne na niej, mogą obejrzeć transmisję online. – Po zeszłorocznym debiucie, który okazał się nie lada sukcesem, w tym roku powtórzymy transmitowanie wykładów za pośrednictwem naszej strony – mówi Grzegorz Siwiec, koordynator ds. marketingu Stowarzyszenia Common Polska.

Konferencje COMMON to unikalna propozycja dla osób związanych z branżą IT oraz informatyków z całej Polski. To cykliczna platforma wymiany doświadczeń i okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Trzeba tam być, żeby zrozumieć różnicę.

  • Data: 15-18 maja 2011
  • Miejsce: Hotel Villa Verde, Zawiercie

Więcej informacji o rejestracji oraz szczegółową agendę znajdą Państwo pod adresem www.common.org.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu