Nowe akcesoria komputerowe MODECOM – zwiększ możliwości Twojego notebooka

MODECOM zaprezentował 4 nowe akcesoria komputerowe: czytnik kart pamięci CR-NANO, czytnik kart SIM CR-202, hub USB HUB-UFO4 oraz kamerę internetową SATURN. Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz wagą, a zastosowane w nich rozwiązania dobrze sprawdzą się w trakcie mobilnej pracy z notebookami lub netbookami, znacząco zwiększając ich możliwości.

„Nasz nowy zestaw akcesoriów dedykowany jest głównie osobom często korzystającym z komputerów przenośnych, standardowo nie zapewniających podstawowych funkcjonalności, np. kamery internetowej lub wyposażonych w zbyt małą ilość złączy USB. Urządzenia MODECOM zwiększają jednocześnie ich możliwości o unikalne funkcje, niedostępne w większości aktualnie produkowanych laptopów. Mam tu na myśli oczywiście czytnik kart micro SDHC oraz czytnik kart SIM, które docenią również użytkownicy komputerów stacjonarnych. Dzięki nim szybko i komfortowo skopiujemy dane znajdujące się np. w telefonie komórkowym. Co ważne, nie musimy ograniczać się do zdjęć lub filmów zapisanych w aparacie. CR-202 pozwala na wykonanie praktycznie pełnej kopii poufnych danych z kart SIM, a tym samym możemy być pewni, że nasze kontakty i najważniejsze sms’y nie przepadną w przypadku awarii telefonu.” – powiedział Krzysztof Wójciak – Dyrektor Zarządzający MODECOM S.A.

MODECOM CR-NANO jest nowoczesnym czytnikiem kart pamięci micro SD oraz micro SDHC. Dzięki swym mikroskopijnym wymiarom można go podłączyć na stałe np. do laptopa i mieć pewność, że w trakcie transportu nie nastąpi jego przypadkowe uszkodzenie lub wypięcie z portu. Wsparcie standardu USB 2.0 zapewnia wysokie transfery danych. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania i jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Czytnik MODECOM CR-202 zapewnia obsługę kart SIM oraz najbardziej popularnych kart pamięci (m.in. SD, SDHC, mini SD, MMC, M2, Compact Flash). Dane zapisane na podłączonych nośnikach można swobodnie kopiować pomiędzy nimi, a dzięki wsparciu technologii Plug&Play możliwa jest ich szybka wymiana, bez konieczności sprzętowego lub programowego rozłączania urządzenia-bazy. Na uwagę zasługuje chowana wtyczka USB oraz specjalne oprogramowanie, dzięki któremu możliwa jest intuicyjna obsługa kart SIM. Pozwala ono m.in. na kopiowanie i archiwizowanie kontaktów oraz sms-ów, sprawdzenie historii rozmów telefonicznych, a także ustawianie opcji zabezpieczeń.

MODECOM HUB-UFO4 jest czteroportowym, pasywnym hubem USB zgodnym ze standardem 2.0, który umożliwia podłączenie różnego rodzaju peryferiów (m.in. klawiatury, myszy, odtwarzacza MP3, drukarki, pendrive’a). Małe wymiary urządzenia oraz specjalnie zaprojektowana obudowa, wraz z systemem mocowania kabla doskonale sprawdzą się w przypadku podróży z laptopem lub netbookiem, fabrycznie wyposażonym w małą ilość złączy USB. Instalacja HUB-UFO4 nie wymaga sterowników, a o jego pracy informuje niewielka dioda.

Kamera internetowa MODECOM SATURN wyróżnia się dobrymi parametrami pracy oraz nowoczesnym wyglądem, dzięki któremu będzie dobrze pasowała do nowoczesnego notebooka lub monitora LCD. Do budowy urządzenia wykorzystano czułą matrycę, która pozwala zapisywać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości 1280×1024 pikseli (HD Ready). Funkcja automatycznej kontroli ekspozycji dba o optymalny dobór parametrów obrazu oraz natężenia światła. Wbudowany mikrofon ułatwia prowadzenie rozmów z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Na uwagę zasługuje zastosowanie metalowych części korpusu kamery, które podkreślają jej ponadprzeciętne możliwości.

  • Sugerowana cena MODECOM CR-NANO – 10,99 PLN
  • Sugerowana cena MODECOM CR-202 – 39,90 PLN
  • Sugerowana cena MODECOM HUB-UFO4 – 29,99 PLN
  • Sugerowana cena MODECOM SATURN – 85,99 PLN

źródło/autor: Studio 111

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu