Przejdź do treści

Market nie tylko dla hobbystów

Otwarciu marketu OBI w Morskim Parku Handlowym w Gdańsku towarzyszyła inauguracja drugiej odsłony ogólnopolskiej akcji społecznej „Reszta w Twoich Rękach”

Jeden z największych marketów OBI w kraju został otwarty w Morskim Parku Handlowym w Gdańsku. 36 obiekt sieci w Polsce zajmuje powierzchnię ok. 11 tys. m2 i daje zatrudnienie ponad 125 osobom. Nowy market oferuje ponad 50 tys. produktów oraz… możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii charytatywnej UNICEF i Mennicy Polskiej „Reszta w Twoich Rękach.”

Otwarty w Morskim Parku Handlowym w Gdańsku market OBI jest drugim w mieście, trzecim w Trójmieście i 36 obiektem marki w Polsce. Zajmując powierzchnię ok. 11 tys. m2 jest jednym z największych marketów OBI w kraju, oferuje ponad 50 tysięcy produktów, w tym m.in. materiały do budowy i remontu oraz produkty do wyposażenia i dekoracji wnętrz. Gdański obiekt wyróżnia się na tle pozostałych marketów DIY najbardziej rozbudowanym centrum ogrodniczym z szerokim asortymentem sadzonek krzewów, roślin, sprzętu oraz mebli ogrodowych.

Zatrudnienie w gdańskim obiekcie znalazło już ponad 125 osób.

– Przy wyborze kolejnych lokalizacji naszych marketów zawsze sprawdzamy wiele czynników, analizujemy otoczenie i rynek. Drugi OBI w jednym mieście – to podwójne wyzwanie. Otwierany właśnie market w Gdańsku wejdzie w skład Morskiego Parku Handlowego, łączącego centrum wyprzedażowe z tradycyjnym parkiem handlowym. Jesteśmy pewni, że zaistnienie w tej nowej formule handlowej będzie wielkim sukcesem – mówi Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu OBI Polska – Adam Rosiński.

Otwarciu gdańskiego marketu OBI towarzyszyła inauguracja drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii na rzecz dzieci „Reszta w Twoich Rękach”. W ramach akcji UNICEF i Mennicy Polskiej, w wybranych obiektach handlowych, można poprosić o wydanie reszty w obiegowych Dobrych Dukatach. Tegoroczna edycja potrwa do pierwszego września br., a zebrany dochód przeznaczony zostanie na budowę szkół na Madagaskarze.

W uroczystej inauguracji kampanii „Reszta w Twoich Rękach” udział wzięli m. in. przedstawiciele marketów OBI, Marek Krupiński – Dyrektor generalny UNICEF Polska, Tadeusz Steckiewicz – Prezes Zarządu Mennicy Polskiej oraz aktorka Magdalena Różczka – Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

– W poprzedniej odsłonie akcji markety OBI sprzedały wspólnie blisko 60 tys. Dobrych Dukatów. Dlatego w tym roku mamy przyjemność zainaugurować drugą edycję tej szczytnej inicjatywy. Wierzymy, że nasi klienci i tym razem pokażą swoje dobre serce i wspólnie pomożemy dzieciom – mówi Prezes OBI Polska – Andreas Gruss – Cieszymy się, że w naszych sklepach zakupy robią nie tylko hobbyści remontów i prac domowych czy w ogrodzie, ale również chętni do niesienia pomocy innym.

Zarząd OBI planuje w najbliższym czasie otwarcia kolejnych marketów – w Poznaniu oraz Suwałkach.