Pierwszy sklep internetowy wyróżniony w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 9. „Raport odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”. Wśród wyróżnionych znalazł się internetowy sklep narzędziowy  industria24.pl i organizowana przez firmę kampania ekologiczna ekoGRATY.pl.

To sytuacja bez precedensu. Jeszcze nigdy w dziewięcioletniej historii FOB w Raporcie nie publikowano dobrych praktyk realizowanych przez sklepy internetowe. Dotychczas panowało przekonanie, że działania z zakresu CSR to domena wyłącznie dużych firm z międzynarodowymi korzeniami, skupionych w największych aglomeracjach. industria24.pl zmienia ten obraz pokazując, że do wdrażania zasad CSR nie potrzeba bardzo dużych środków, tylko chęci i dobrego pomysłu, co może stanowić zachętę dla innych firm z sektora MŚP – komentuje Mirella Panek-Owsiańska Prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

ekoGRATY.pl to ogólnopolska społeczna kampania ekologiczna i pierwsza strona w polskim internecie, za pośrednictwem której stare elektronarzędzia możesz odesłać do recyklingu z domu lub firmy, zupełnie za darmo. Na stronie http://www.ekograty.pl znajduje się wiele praktycznych informacji, czym są i jak prawidłowo, w bezpieczny sposób pozbyć się elektroodpadów. Kampania prowadzona jest wspólnie z zespołem All Sounds Allowed, który w swojej muzyce wykorzystuje między innymi elektronarzędzia. Strona wzbogacona jest o zdjęcia oraz filmy dokumentujące dotychczas przeprowadzone działania: koncerty, targi, pikniki ekologiczne, zbiórki elektronarzędzi.

źródło/autor: ekoGRATY.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu