Firma VSoft zakończyła wdrożenie Systemu Monitoringu i Windykacji w BRE Banku

Firma VSoft, dostawca nowoczesnych rozwiązań IT  dedykowanych dla firm z sektora finansowego, zakończyła wdrożenie Systemu Monitoringu i Windykacji w BRE Banku. Oprogramowanie usprawni zarządzanie przeterminowanymi należnościami kredytowymi klientów banku.

System obsługuje wszystkie należności kredytowe klientów BRE Banku oraz mBanku i MultiBanku (bankowości detalicznej BRE Banku) zarówno w Polsce, jak i w Czechach oraz na Słowacji. Z rozwiązania korzystać będą również firmy windykacyjne współpracujące z bankiem. System wspiera obsługę ponad stu różnych produktów kredytowych. Przygotowanie i implementacja systemu trwały 8 miesięcy.

„Wdrożony system ma za zadanie zautomatyzować i wspierać procesy związane z nadzorem oraz windykacją przeterminowanych płatności kredytowych.” – o projekcie opowiada Magdalena Gondek – koordynator projektu po stronie firmy VSoft. I dodaje: „Celem wdrożenia było usprawnienie oraz przyspieszenie całego procesu windykacji. Dlatego system wspiera każdy etap życia sprawy windykacyjnej, począwszy od monitoringu spłaty należności, poprzez windykację wewnętrzną oraz zewnętrzną, a skończywszy na zarządzaniu współpracą z podmiotami odpowiedzialnymi za odzyskiwanie należności”.

Do budowy systemu użyte zostały rozwiązania: VSoft Debt Management, VSoft Scoring Engine oraz VSoft Business Platform. Oprogramowanie zostało dopasowane do potrzeb BRE Banku, a także zintegrowane z dotychczas zaimplementowanymi systemami transakcyjnymi i informacyjnymi banku. Dodatkowo użycie innowacyjnego rozwiązania klasy BPMS – VSoft Business Platform, pozwala na szybką rozbudowę i modyfikację systemu w przyszłości, jeśli potrzeby biznesowe banku ulegną zmianie.

Krakowska spółka VSoft specjalizuje się w opracowywaniu dedykowanych rozwiązań IT dla firm z sektorów bankowego oraz ubezpieczeniowego. Obsługuje największe instytucje finansowe w Polsce.

źródło/autor: VSoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu